۰

پروفسور چینی به مردم ایران: با ماندن در خانه کرونا را شکست دهید

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۶۳۳۶
پروفسور چینی به مردم ایران: با ماندن در خانه کرونا را شکست دهید
سالم خبر: استاد دانشگاه مطالعات بین المللی شانگهای با استناد به تجربه های مردم چین در «شکست ویروس کرونا» به مردم ایران توصیه کرد در خانه بمانند زیرا «تنها با ماندن در خانه می توان ویروس کرونا را شکست داد».
 
به گزارش سالم خبر، پروفسور فان هونگ دا در گفت و گو با ایرنا افزود: تا کنون واکسن یا داروی تاثیر گذاری برای درمان یا کنترل ویروس کرونا کشف نشده است بنابراین تنها راه شکست این ویروس همه گیر، قطع زنجیره ابتلا به آن است که از طریق ماندن در خانه امکانپذیر است.
 
این استاد چینی با بیان اینکه کشورش بتازگی اوج شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است اظهار کرد اکنون چین و ایران همکاری های ارزشمندی را در مقابله با این بیماری آغاز کرده اند و امید است با کمک یکدیگر این بیماری در ایران هم کنترل شود.
 
وی افزود: من به صورت روزانه وضعیت اپیدمی کرونا را در ایران دنبال می کنم و همچنین به طور جدی در فعالیت جمع آوری و اهدای تجهیزات و لوازم مورد نیاز پزشکی برای ایران شرکت دارم و از نزدیک در جریان مشکلات مردم ایران در مبارزه با کرونا هستم.
 
پروفسور فان اظهار امیدواری کرد امیدوارم مردم ایران نیز مانند مردم چین تا آنجا که ممکن است «در خانه بمانند و بیرون نروند» و مشکلات ریز و کوچک ماندن در خانه را با هدف شکست هرچه سریعتر ویروس کرونا تحمل کنند.
 
 استاد دانشگاه مطالعات بین المللی شانگهای افزود: مردم ایران در سال های گذشته به دلیل تحریم های آمریکا، سختی های زیادی را تجربه کرده و بر آنها غلبه کرده اند و من اطمینان دارم این بار نیز در نبرد با کرونا پیروز خواهند شد.
 
او در پایان گفت همانطور که شما در زمان اوج اپیدمی در کنار مردم ایران بودید، مردم چین نیز در کنار شما و حامی شما هستند و شما را تنها نمی گذارند.
 
ویروس کرونا که اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در چین شیوع یافت و باعث فوت سه هزار و ۲۱۳ تن و ابتلای افزون بر ۸۰ هزار تن دیگر شد اکنون بعد از گذشت دو ماه در این کشور کنترل شده است به طوری که مقامات بهداشتی چین اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۱۶ مورد جدید ابتلا به این ویروس ثبت شده است که بیانگر کنترل این ویروس در چین است.
 
ماندن در خانه و قرنطینه شهرها از مهمترین راهکارهای دولت و مردم چین برای کنترل و مهار این ویروس بود.
کد مطلب : ۶۳۳۶
نام شما

آدرس ايميل شما