۰
کمک‌ بخش خصوصی به کادر درمان در 51 بیمارستان‌ و مرکز درمانی در 10 استان

برای مقابله با کرونا چه کرده‌ایم؟

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب : ۶۳۳۲
برای مقابله با کرونا چه کرده‌ایم؟
سالم خبر: مجموع کمک‌های ارسال شده از اتاق تهران، کمپین نفس و بنیاد یاران عشق برای استفاده کادر درمان در حداقل 51 بیمارستان‌ و مرکز درمانی در 10 استان کشور که بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آنها بستری‌اند، تاکنون بالغ بر 52 هزار عدد انواع البسه، صدها لیتر مایع ضدعفونی‌کننده و تامین تعدادی دستگاه‌های ضروری چون ونتیلاتور، تب‌سنج، اکسیژن‌ساز و کپسول اکسیژن بوده است.
 
به گزارش سالم خبر، فعالان بخش خصوصی در قالب کمپین نفس با محوریت اتاق بازرگانی تهران و بنیاد یاران عشق، از همان روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، فعالیت‌های خود را برای مقابله موثر و هدفمند با این ویروس همه‌گیر در کشور آغاز کردند.
 
در این میان اتاق بازرگانی تهران تلاش کرد به انواع مختلف هم از اعضای خود و فعالان اقتصادی صیانت و حمایت کند و هم در راستای مسئولیت اجتماعی خود با برنامه‌ریزی و همراستا کردن فعالیت‌های خیرخواهانه و نیکوکارانه فعالان اقتصادی، بنگاه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی گامی موثر در جهت کاهش آلام جامعه بردارد و به مردم و کادر درمان کمک کند.
 
اتاق بازرگانی تهران، کمپین نفس (پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا) و بنیاد یاران عشق، تاکنون اقلام مختلفی از نیازهای ضروری پزشکان و پرستاران و کادر درمان بیماران مبتلا به این ویروس را با کمک تولیدکنندگان و بازرگانان تامین کرده‌اند که از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی و اتاق‌های بازرگانی استانی در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمان قرار گرفته است.
 
بنا به اعلام واحد تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران برابر فهرست تجمیعی این کمک‌ها تاکنون محموله‌هایی به 9 بیمارستان در استان تهران، 2 بیمارستان در استان اصفهان، 3 بیمارستان در استان کرمانشاه، 13 بیمارستان در استان گیلان، 6 بیمارستان در استان لرستان، 13 بیمارستان در استان مازندران، یک بیمارستان در استان آذربایجان غربی و یک بیمارستان در کردستان فرستاده شده است. ضمن این که در استان‌های هرمزگان گلستان و شهر کاشان، اتاق‌های بازرگانی دریافت‌کننده و توزیع‌کننده کمک‌های ارسالی بوده‌اند.
 
فعالان بخش خصوصی در قالب اتاق بازرگانی تهران، کمپین نفس و بنیاد یاران عشق (متشکل از فعالان بخش خصوصی) تا روز 24 اسفند ماه توانسته‌اند تعداد 6331 عدد محافظ صورت، 6234 عدد عینک، 55 هزار و 742 ماسک سه‌لایه، 14 هزار 950 ماسک N95، 3500 عدد کلاه، 2950 دست لباس یکسره یکبار مصرف (گان)، 7900 دست لباس مخصوص کرونا (اورآل) و 100 دست لباس مخصوص آی‌سی‌یو برای استفاده کادر درمان بیمارستان‌ها، تامین و با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی به مراکز درمانی در استان‌های یاد شده ارسال کنند.
 
هم‌چنین این گروه از فعالان بخش خصوصی طی این مدت 18 دستگاه ونتیلاتور، 2 دستگاه ونتیلاتور پرتابل، 10 عدد کپسول اکسیژن، 20 عدد اکسی‌متر و 55 عدد تب‌سنج برای استفاده این مراکز درمانی تامین و ارسال کرده‌اند. از طرفی برای کمک به ضدعفونی کردن این مراکز و بیمارستان‌های درگیر با کرونا، 520 کارتن حاوی انواع مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده تامین و ارسال شده است.
کد مطلب : ۶۳۳۲
نام شما

آدرس ايميل شما