۰
فرافکنی‌های مدیریتی؛ بازهم به امریکا ختم شد

مردم تاوان کدامیک را می‌پردازند؛ ویروس ناکارآمدی یا کرونای چند چهره؟

مسافران از قم ویروس را به گیلان بردند
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب : ۶۲۶۸
مردم تاوان کدامیک را می‌پردازند؛ ویروس ناکارآمدی یا کرونای چند چهره؟
 سالم خبر: نماینده مردم تهران در مجلس در حالی در نامه ای به رئیس جمهوری، ضعف در امکانات زیربنایی و استراتژی نادقیق وزارت بهداشت و غلبه‌ی مدیریت غیربومی  و ناآشنایی با نیازهای استان را عامل از دست دادن فرصت‌های به هنگام در کنترل ویروس کرونا می داند که امروز برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه ی فوق‌العاده امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای بررسی اقدامات انجام شده جهت مقابله با ویروس کرونا می گوید: طبق توضیحات وزیر بهداشت بخشی از ویروس کرونا در گیلان، کاملا متفاوت از ویروس ووهان چین و با منشا متفاوت است که حتی به پرستار ۲۵ ساله هم رحم نکرد.

وی گفت:کشورهای مختلف جهان از جمله امریکا در حالی خود درگیراپیدمی و پیشگیری ویروس کرونا در کشور خود هستند که وزیر بهداشت کشور ما خبر می دهد که این احتمال وجود دارد که ویروس از نوع بیوتروریسم آمریکا باشد که در ایران پخش شده است.

برزگر توضیح داد: این شامل قم هم می‌شود که بخشی از ویروس کرونا در قم با ویروس ووهان چین متفاوت است. به عبارت دقیق‌تر مشخص نیست که منشأ ویروس دوم از کجاست؟ آنچه از صحبت‌های وزیر بهداشت برداشت کردم این است که دو نوع ویروس در کشور هست. یکی ویروس ووهان چین و یکی دیگر ویروسی با منشأ نامعلوم که به نظرم در این باره این احتمال وجود دارد که ویروس از نوع بیوتروریسم آمریکا باشد که در ایران پخش شده است.

این نماینده مجلس با اشاره به انتشار گسترده کرونا در استان گیلان گفت: مسافران از قم ویروس را به گیلان بردند. همچنین قبل از آنکه ایران درگیر کرونا شود زواری از افغانستان و پاکستان و حتی امارات به ایران آمده بودند که حتی خودشان هم از ابتلا به کرونا اطلاعی نداشتند.

برزگر درباره توضیحات وزیر بهداشت برای مقابله با کرونا گفت: بهترین راهکار در خانه ماندن است. البته ما پیشنهاد دادیم که از تمام ابزارهای قهری، جبری، اجباری، خواهش و تمنا استفاده شود تا مردم در خانه بمانند. همچنین پیشنهاد شد که از صندوق توسعه ملی پتانسیل بنیاد علوی، بنیاد مستضعفان، هلال احمر، سپاه، ارتش و سایر نهادها استفاده شده و همه پای کار آیند تا زنجیره کرونا قطع شود.

برزگر در عین حال گفت: با توجه به اینکه درخواست ما از مردم ماندن در خانه برای پیشگیری از ابتلا به کروناست باید اعتبارات و تمهیداتی به خصوص برای طبقه کارگر و روزمزدها در نظر گرفته شود تا آنها از نظر امرار معاش و معیشت‌شان با مشکل مواجه نشوند.

وی در پایان تاکید کرد: با همکاری مردم زنجیره کرونا قطع خواهد شد.
کد مطلب : ۶۲۶۸
نام شما

آدرس ايميل شما