۰
رییس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران اعلام کرد:

بسته ویژه تجهیزات کادر درمان مقابله با کرونا توزیع می‌شود

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳
کد مطلب : ۶۱۹۸
بسته ویژه تجهیزات کادر درمان مقابله با کرونا توزیع می‌شود
سالم‌خبر: انجمن مراقبت‌های ویژه ایران به زودی بسته‌های مقابله با واگیر کرونا برای کادر درمان را تکمیل و توزیع می‌کند.

علی امیر سوادکوهی، رییس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران با اشاره به اینکه خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا متخصصان آی‌سی‌یو و کادر پزشکی هستند، گفت: انجمن مراقبت‌های ویژه، تنها انجمن پزشکی است که در اتاق بازرگانی تهران و ایران به ثبت رسیده است و اکنون بهترین زمان است که اتاق بازرگانی به عنوان تشکل تشکل‌ها به کمک بخش درمانی بیاید.

وی با اشاره
به قطعنامه جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: از روز شنبه 10 اسفند ماه، تمام بیمارستان‌ها باید از پذیرش بیماران غیراورژانسی پرهیز کنند و به بیماران کرونایی بپردازند. با توجه به اینکه کرونا فوق‌العاده واگیردار است و کشور در معرض انتشار آن قرار گرفته است، درخواست ما این بود که اتاق‌های بازرگانی کمک کنند تا بتوانیم به بیمارستان‌های سراسر کشور، بسته‌های جلوگیری از واگیری بیماری به کادر پزشکی را توزیع کنیم؛ بسته‌هایی  شامل عینک، ماسک، لباس
اورال، الکل و مواد ضدعفونی‌کننده. چون به زودی همه بیمارستان‌ها به بیمارستان معین تبدیل می‌شوند و اکنون کمبود این اقلام در کشور احساس می‌شود.

وی ادامه داد: برای مثال در حال حاضر اتاق بازرگانی می‌تواند تولیدکنندگان پوشاک را به ما ارتباط دهد که بتوانیم البسه مورد نیاز کادر پزشکی و درمانی را تامین کنیم. این ارتباط می‌تواند برای تامین سایر اقلام موردنیاز نیز راهگشا باشد. اتاق بازرگانی می‌تواند از طریق انجمن ما، گام بزرگی در جهت کمک به پیشگیری از انتشار و شیوع کرونا
بردارد. به این دلیل که اغلب تولیدکنندگان در عضویت اتاق بازرگانی هستند و در این شرایط فعالان اقتصادی باید دست به دست هم بدهند تا کشور از این شرایط بحرانی عبور کند. در واقع این اتحاد می‌تواند کمک بزرگی به نظام بهداشتی و درمانی کشور باشد.

سوادکوهی در ادامه با اشاره به واهمه مردم از این ویروس گفت: مردم ترس نداشته باشند، این ویروس کشندگی بالایی ندارد و توصیه ما برای عدم حضور در اجتماعات، سینماها و مراکز تجاری بزرگ برای آن است که از انتشار این ویروس جلوگیری کنیم.
 
 
کد مطلب : ۶۱۹۸
نام شما

آدرس ايميل شما