۰

اعلام قطعیت داروی موثر برای درمان کروناویروس در هفته‌ی آینده

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب : ۶۱۵۸
اعلام قطعیت داروی موثر برای درمان کروناویروس در هفته‌ی آینده
سالم خبر: نتایج قطعی داروی جدید کروناویروس هفته ی آینده از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام می‌شود.

به گزارش سالم خبر از سی‌ان‌ان به نظر می‌رسد شرکت امریکایی داروسازی گیلیاد ساینس توانسته است دارویی برای درمان ویروس کرونا بیابد که تاکنون اثربخشی آن در آزمایشات بالینی رضایت بخش بوده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز به تازگی اعلام کرده است که داروی آزمایشی شرکت گیلیاد
تاکنون در بهبود بیماران مبتلا به ویروس کرونا جواب داده است و امید تازه ای برای درمان این بیماری ناشناخته و مسری ایجاد کرده است.

بروس آیلوارد ، دستیار مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در پکن گفت: "در حال حاضر فقط یک دارو وجود دارد که فکر می کنیم می تواند اثربخشی واقعی داشته باشد و کرونا را از بین می برد." مقامات سازمان بهداشت جهانی اضافه كردند كه كارآزمایی های بالینی برای
داروی آزمایشی remdesivir در انسان در حال انجام است و نتایج در هفته جاری اعلام خواهد شد.

شرکت گیلیاد به تازگی اعلام کرد که در دو آزمایش موازی برای بیمارانی كه به Covid-19 آلوده شده اند ، با مقامات بهداشتی و درمانی در چین همکاری می کند. سخنگوی گیلیاد گفت: "این دو مطالعه  یکی در بیماران با بیماری شدید و دیگری در بیماران با بیماری متوسط ​​در حال انجام است.  ما نتایج را در ماه
آوریل رسما اعلام می کنیم."

ضمن آنکه این شرکت با مقامات بهداشتی چین همکاری کرده است تا ببیند که آیا Remdesivir ، یک داروی آزمایشی که برای درمان ویروس ابولا مورد استفاده قرار گرفته است ، می تواند با علائم ویروس کرونا مقابله کند یا خیر.

ارزش سهام شرکت بیوتکنولوژی گیلیاد ساینس پس از اعلام موفقیت این شرکت از سوی برخی مسوولان سازمان بهداشت جهانی به میزان 5 درصد افزایش یافت.

همچنین
واکسن کرونا نیز در چین و امریکا نیز مورد پیگیری است به طوری که یکی از اساتید دانشگاه تیانجین با ساخت واکسن جدید خود را مورد آزمایش بالینی قرار داده و تاکنون چهار دوز از این واکسن را روی خود امتحان کرده است و اعلام کرده که هیچ گونه عوارض جانبی برای او نداشته است.

ضمن آنکه او تاکید می کند که این واکسن به سرعت می تواند در مقادیر بالایی تولید و مصرف شود.
 
 
کد مطلب : ۶۱۵۸
نام شما

آدرس ايميل شما