۰

بازارهای صادراتی ما رو به افول است

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب : ۶۰۹۳
بازارهای صادراتی ما رو به افول است
سالم خبر: در حوزه صادرات به رغم اینکه بازارهای صادراتی خوبی داشتیم اما این بازار رو به افول است و نیاز به تدبیر جدی دارد. 

به گزارش سالم خبر ،عباس کبریایی‌زاده، نایب رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی در مراسم تقدیر از توانمندی های دارویی و تجهیزات پزشکی کشور گفت:ساختار مدیریت در کشور از جمله مدیریت در صنعت دارویی ساختاری پدرسالارانه و کارشناسی محور است در حالی که در دنیا این حوزه اینگونه مدیریت نمی شود.

وی گفت: انتظار این است که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به این باور برسند که صنعت داروسازی در کشور بالغ شده است.

وی ادامه داد: در هیچ کجای دنیا تولیدکنندگان را برای رفرنس استاندارد معطل نمی‌کند و این پروسه تا این حد زمان‌بر نیست. این قدر زمان نمی‌برد.

عباس کبریایی‌زاده گفت:من از جناب دکتر نمکی در خواست می کنم دستور دهند کمیته تخصصی‌ای  تشکیل شود که بروکراسی اداری که جلوی نوآوری های دارویی را گرفته است سامان دهد، مسیر تولید و نوآوری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را  کوتاه کند و زنجیره کشنده تامین را کوتاه کند.

وی افزود: لازم است تدبیری شود تا در سایت سازمان غذا و دارو فرایندی وجود داشته باشد که طی آن هر کس هر ماده‌ای وارد می‌کند امکان رویت آن در اختیار بازدیدکنندگان باشد. به رغم آن که دستور آن از سوی دکتر نمکی صادر شده اما به نظر می‌رسد این امر هنوز عملیاتی نشده است .

وی در مورد آمارنامه دارویی گفت: باید آمارنامه دارویی شفاف و در دسترس عموم باشد. نباید سیستم های آماری بسته باشد.

کبریایی‌زاده گفت:درخواست جدی ما این است که امکان تخصیص ارز واردات برای ماشین آلات تولیدی و کیفی وجود داشته باشد تا تولیدکنندگانی که تا حد زیادی توانسته اند صرفه جویی ارزی در حوزه دارو داسته باشند بتوانند به راه خود ادامه دهند.


 
کد مطلب : ۶۰۹۳
نام شما

آدرس ايميل شما