۰
متخصص بیماری‌های داخلی مطرح کرد:

فوت یک نفر در هر ۶ ثانیه به دلیل ابتلا به دیابت

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : ۶۰۵۸
فوت یک نفر در هر ۶ ثانیه به دلیل ابتلا به دیابت
سالم خبر: ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا گرفتار دیابت‌اند که افزایش آگاهی آنها در مقابله و کنترل دیابت حائز اهمیت است.
 
به گزارش سالم خبر،سید علی اکبر بنی هاشمی، متخصص بیماری‌های داخلی و دیابتولوژیست درباره بیماری دیابت، گفت: طبق آخرین اطلاعاتی که وزارت بهداشت در سال ۲۰۱۶ منتشر کرده ۹.۵ درصد از افراد جامعه ایرانی مبتلا به دیابت هستند که در شیراز این آمار ۱۰.۳ درصد است.
 
وی افزود: دیابت بیماری خاموش محسوب می‌شود و در کل دنیا هر ۶ ثانیه یک نفر به دلیل این بیماری جان خود را از دست می دهد و به طور کلی دیابتی های دنیا ۴۰۰ میلیون نفر هستند که اگر بخواهیم آنها را به عنوان یک کشور در نظر بگیریم سومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود.
 
این متخصص بیماری‌های داخلی با بیان اینکه افزایش آگاهی مردم در مورد دیابت در پیشگیری از ابتلا به آن بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: در دنیا ۵۰ درصد افراد دیابتی بیماری‌شان تشخیص داده شده که در ایران این رقم ۷۵ درصد است البته باید توجه داشت که از این ۷۵ درصد فقط ۵۰ درصد تحت مراقبت درمانی قرار گرفته اند ولی تنها ۵۰ درصد از این افراد اهداف درمانی را دریافت کردند که متاسفانه آمار خوبی نیست.
 
وی با اشاره به اینکه باید به کمک رسانه‌ها آگاهی مردم را در مورد ریز فاکتورهای خطر بیماری دیابت افزایش دهیم، در مورد نقش طب سنتی در مقابله با دیابت گفت: طب به طور کلی در دنیا به دو دسته تقسیم می شود؛ طب نوین و طب جایگزین که طب سنتی بخشی از طب جایگزین محسوب می‌شود.
 
بنی هاشمی در پاسخ به اینکه چه قدر می تواند از طب سنتی در درمان دیابت استفاده کرد، گفت: هرچند طب سنتی بخشی از طب جایگزین است اما اساس کار در حوزه پزشکی بر اساس مطالعات بالینی است و مطالعات بالینی باید طب سنتی برای آن انجام شود و بخش سودمند آن را وارد طب کرد.
 
وی بیان کرد: کسی منکر طب سنتی نیست ولی باید توجه داشت که بیشترین وظیفه طب سنتی در مقابله با دیابت نقش پیشگیرانه آن و نه درمان است
کد مطلب : ۶۰۵۸
نام شما

آدرس ايميل شما