۰

لنزهای اجاره‌ای در آرایشگاه‌ها عفونت‌زا است

تاریخ انتشار :
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : ۵۸۸۱
لنزهای اجاره‌ای در آرایشگاه‌ها عفونت‌زا است
سالم خبر: دبیر انجمن چشم پزشکی ایران، نسبت به تبعات و عوارض استفاده از لنزهای چشمی که در آرایشگاه ها عرضه می شود، هشدار داد.
 
به گزارش سالم خبر از ایرنا، علی صادقی طاری دبیر انجمن چشم پزشکی ایران، علی صادقی طاری گفت: لنز چشمی به عنوان وسیله‌ای شناخته می‌شود که کاربرد پزشکی دارد و ممکن است در موارد خاص برای زیبایی از لنز استفاده شود که در این صورت نیز، باید با چشم پزشک مشورت شود.
 
 وی با انتقاد از عرضه لنزهای چشمی در هر موسسات غیر چشم پزشکی و آرایشگاهی تاکید کرد: لنز چشمی را نمی‌توان همه جا تجویز کرد، زیرا برای استفاده از این لنزها باید از سلامت چشم اطمینان داشت.
 
صادقی گفت: برای استفاده از لنز، چشم باید عاری از هر نوع بیماری باشد، لازم است که افراد قبل از اینکه بخواهند از لنز چشمی استفاده کنند، حتی برای زیبایی، باید توسط چشم پزشک معاینه شوند.
 
دبیر انجمن چشم پزشکی ایران، به لنزهای اجاره‌ای اشاره کرد و افزود: عفونت‌های چشمی، از تبعات استفاده از لنزهای اجاره‌ای است که سلامت بینایی افراد را تهدید می‌کند، معاینه چشم قبل از استفاده از لنز، بسیار مهم است، به طوری که فردی که خشکی چشم دارد، نمی‌تواند از لنزهای چشمی استفاده کند.
کد مطلب : ۵۸۸۱
نام شما

آدرس ايميل شما