۰
 ریکال اسویکس هنوز سردرگم است

سازمان غذا و دارو مهر سکوت بر دهان دارد

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب : ۵۸۷۹
سازمان غذا و دارو  مهر سکوت بر دهان دارد
سالم خبر: داروی قلبی عروقی اسویکس (اسوه) با وجود اعلام جمع آوری و ریکال بچ نامبرهای 7001 تا 7100 آن هنوز در برخی داروخانه‌ها در شرایط سردرگمی به سر می برد.

به گزارش سالم خبر به محض اعلام جمع آوری و ریکال این دارو از سوی سازمان غذا و دارو برخی داروخانه ها به ویژه در استان
تهران و البرز اعلام کردند که نامه ریکال از سوی شرکت پخش خاص این دارو به آنان تحویل داده نشده است و بعضا اگر لیستی از داروهای ریکال شده نیز به آنان اعلام شده است داروی اسویکس در میان آنان نبوده است.

براساس آمار تایید نشده تعداد داروهای ریکال شده اسویکس بالغ بر یک
میلیون جعبه بوده است که هنوز به رغم دستور و ابلاغیه ی سازمان غذا و دارو روی دست برخی داروخانه داران مانده است و شرکت پخش مربوطه از جمع آوری آن استنکاف می کند.

این درحالیست بخشی از داروی قلبی عروقی اسویکس از سال گذشته به فروش رسیده و مورد مصرف بیماران نیز قرار گرفته
است.

ضرب العجل ریکال اسویکس از سوی سازمان غذا و دارو تا روز 25 آذرماه تعیین شده است این در حالیست که گفته می شود یک شرکت پخش خاص که خود مامور جمع آوری این داروهای بازگشتی از داروخانه هاست در برخی شهرهای بزرگ همچون شیراز، تبریز و اصفهان و رشت این داروها را جمع آوری
نکرده و به داروخانه داران اعلام کرده است که این دارو جز فهرست داروهای ریکال شده نیست.

سکوت سازمان غذا و دارو و عدم ارائه ی گزارشی روشن و شفاف در مورد چگونگی و سرانجام جمع آوری این دارو در حالیست که برخی اشخاص وابسته به جوامع خاص دارویی درزمینه انتشار برخی مقالات
در نفی مضر بودن داروهای ریکال شده و اکسیپیانت ها تاریخ گذشته و به کار رفته در این داروها دست به کار شده اند و سعی در تطهیر مسببان و مسوولان این خطای فاحش در عرصه صنعت داروی کشور که موجب زیر سوال رفتن وآسیب به کل صنایع دارویی کشور می شود را دارند.
 
 
کد مطلب : ۵۸۷۹
نام شما

آدرس ايميل شما