۰

آلودگی هوا چه آسیبی به پوست می‌زند؟

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب : ۵۸۶۰
آلودگی هوا چه آسیبی به پوست می‌زند؟
سالم خبر:  آلودگی هوا باعث ریزشآلودگی هوا یکی از فاکتورهای ایجاد اگزماست و مطمئنا کسانی که زمینه اگزما دارند با آلودگی هوا این زمینه قطعا بدتر خواهد شد و پوست آنها آسیب‌پذیرتر می‌شود.
 
به گزارش سالم خبر از فارس ، آلودگی هوا تمام قسمت‌های  بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما پوست به عنوان لایه بیرونی و ظاهری بدن اولین قسمت از اندام‌های بدن است که در معرض آلودگی قرار می‌گیرد و ذرات آلاینده هوا و مواد سمی موجود در آن، می‌تواند بسیار سریع جذب پوست شود.
 
امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست درباره محافظت‌های از پوست در هوای آلوده و در روزهای سرد، به فارس گفت: سرما و خشکی هوا باعث خشکی پوست می‌شود و خشکی پوست نیز زمینه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای خارش و اگزمای پوستی فراهم می‌کند.
 
وی ادامه داد: معمولا کسانی که زمینه اگزما دارند در فصل سرد سال به خاطر خشکی هوا بدتر می‌شوند و این بیماری تشدید می‌شود.
 
این متخصص پوست تاکید کرد: توصیه می‌شود کسانی که زمینه خشکی پوست و اگزما دارند مراقبت و دقت بیشتری از پوست خود داشته باشند؛ضمن اینکه مصرف مایعات، میوه و سبزیجات به بهتر شدن وضعیت پوست آنها بسیار کمک می‌کند.
 
وی با بیان اینکه استفاده از دستکش بسیار کمک‌کننده است، افزود: استفاده از کرم‌هایی که سطح پوست را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بپوشاند موثر بوده و اگر زمینه خشکی وجود دارد، کرم‌های چرب‌کننده و مرطوب‌کننده بسیار تاثیرگذار است.
 
این متخصص پوست با اشاره به راهکار حفاظت از پوست در مواجهه با آلودگی هوا، ابراز داشت:  مقداری از جذب آلودگی هوا از راه پوست است؛ در نتیجه شستشوی مکرر صورت و نواحی که در تماس با آلودگی هستند باعث کمتر شدن آلوده‌کننده‌ها و ذرات ریز در سطح پوست می‌شود.
 
احسانی در پاسخ به این پرسش که «آیا آلودگی هوا باعث ریزش مو می‌شود؟»، افزود: آلودگی هوا به صورت غیرمستقیم  باعث ریزش مو شده و ریزش آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر می‌کند.
کد مطلب : ۵۸۶۰
نام شما

آدرس ايميل شما