۰

فعالیت‌های ورزشی در قالب بازی از دوران نوزادی آموزش داده شوند

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : ۵۸۵۱
فعالیت‌های ورزشی در قالب بازی از دوران نوزادی آموزش داده شوند
سالم خبر: با توجه به اینکه رشد عصبی- عضلانی استخوانی کودکان یا سیستم نوروماسکولار از شیرخوارگی آغاز می شود، والدین موظف هستند در همان سنین، در قالب بازی کردن به کودکان فعالیت های فیزیکی و ورزشی را آموزش دهند.
 
محمد رازی رییس ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو در ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران گفت: ارائه آموزش های لازم در زمینه فعالیت های ورزشی و فیزیکی از نوزادی، تضمین کننده پیشگیری از آسیب ها در دوران نوجوانی و جوانی خواهد بود.
 
وی افزود: امروزه همه آسیب های ورزشی مهم هستند ولی متاسفانه در کشور ما آسیب های مفصل زانو به خصوص آسیب لیگامان کروشیت قدامی یا ACL به مراتب شیوع بیشتری دارد و یکی از علل آن انگیزه بالای نوجوانان و جوانان به روی آوردن ورزش است و علت دیگر آن نوجوانانی است که در سنین بلوغ و بعد از بلوغ علاقه شدیدی به ورزش هایی مثل فوتبال و بازی‌های توپ دار پیدا می کنند، ولی سیستم عضلانی عصبی آن ها رشد چشمگیری نکرده است.
 
رازی گفت: کودک باید از کودکی و شیرخوارگی، ورزش و فعالیت های فیزیکی را شروع کند و هنگامی که راه میافتد باید فعالیت های فیزیکی را به نحو صحیح و به مقدار متناسب انجام دهد. به همین خاطر کودکانی که مرتب در پارک ها بازی می کنند و از وسایلی که در پارک ها نصب شده یا در زمین آزاد یا در جایی که روی ماسه و زمین خاکی بازی و رشد می‌کنند، سیستم عصبی عضلانی و اسکلتی آنها رشد صحیح تری پیدا می کند و هنگامی که به سن بالاتر می رسند، میزان آسیب دیدگی لیگامان کروشیت قدامی در آنها کمتر می شود.
 
وی اظهار داشت: ولی متاسفانه امروزه زندگی آپارتمانی توأم با نداشتن وقت از طرف والدین برای اینکه بچه ها را هر روز به مکان‌های مناسب برای انجام بازی و ورزش ببرند، باعث شده است که بچه ها رشد سیستم عصبی عضلانی استخوانی نرمالی نداشته باشند.
 
رازی افزود: این افراد گاهی که به ورزش‌های ارگانیزه و ورزش‌های تیمی و کلاس های ورزشی می روند، ممکن است کم بیاورند و در فعالیت‌های چرخشی و پیچشی، لیگامان کروشیت قدامی آنها دچار پارگی شود.
 
وی در مورد ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران گفت: در این کنگره متخصصانی از اقصی نقاط دنیا حضور دارند و تمامی ابعاد آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی و پروتزهای زانو، پروتزهای مفصل شانه، آسیب های ورزشی شانه، آسیب های ورزشی مچ پا، آسیب های تاندونی و عضلانی و ورزشی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.
 
ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران از ۲۲ تا ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ با شرکت همه جانبه جامعه ارتوپدی کشور به خصوص جراحان زانو آرتروسکوپی آسیب های ورزشی، جراحان شانه، جراح مفصل مچ پا، جراحان مفصل هیپ برگزار خواهد شد.
 
 
 
کد مطلب : ۵۸۵۱
نام شما

آدرس ايميل شما