۰

چاقی در کشور رو به افزایش است

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب : ۵۷۴۳
چاقی در کشور رو به افزایش است
سالم خبر : : پیش بینی می‌شود که میزان چاقی و اضافه وزن در کودکان زیر پنج سال کشور دو برابر شده باشد. باید توجه کرد که عوارض چاقی به اشکال گوناگون انواع بیماری‌ها بروز می‌کند.
 
به گزارش سالم خبر،  علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در هفتمین کنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی ایران با بیان اینکه درمان طبی و جراحی و اقدامات پیشگیرانه از چاقی در کشور ما مبتنی بر پروتکل‌های جهانی پیش می‌رود، گفت: چاقی مشکل مبتلابه همه جوامع است و متاسفانه استعداد چاقی در کشور رو به افزایش است.
 
رییس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که از هر دو نفر در کشور، یک نفر در معرض چاقی قرار دارد، گفت: شیوع چاقی در دانش آموزان پسر ۲۲ درصد و دانش آموزان دختر ۲۰ درصد گزارش شده است. البته چاقی در خانم ها بعد از دوران مدرسه شیوع بیشتری دارد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: مصرف بسیاری از مواد غذایی در ایران بالاتر از نرم جهانی است. به عنوان مثال مصرف شکر پنج تا هفت برابر و مصرف روغن ۱۰ برابر سرانه جهانی است. البته مصرف گوشت در کشور از این قاعده مستثنی بوده و منفی ۶۳ درصد سرانه جهانی است که بیشتر به دلیل مشکلات اقتصادی بوده و نگران کننده است.
کد مطلب : ۵۷۴۳
نام شما

آدرس ايميل شما