۰

شیشه های شفافیت سازمان غذا و دارو هنوز غبارروبی نشده است

نجمه نوربخش، روزنامه نگار
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : ۵۷۳۰
شیشه های شفافیت سازمان غذا و دارو هنوز غبارروبی نشده است
سالم خبر: قرارگاه غذا و دارو اگرچه قرار بود از بدو حضور خود غبار از شیشه های سازمان غذا و دارو بزداید و تصمیم ها و سیاست گذاری های آن را در آکواریوم شفاف قرار دهد اما ظاهرا تا به امروز برای نیل به این هدف سازوکار مشخصی برای خود تعریف نکرده و به اجرا نگذاشته است.

رئیس سازمان غذا و دارو از همان روزهای نخست ریاست خود بر این سازمان شفافیت و روشنی عملکرد در حوزه‌ی
سازمان غذا و دارو را یک واقعیت و مایه مباهات دانسته و تاکید کرد که در این زمینه با نقطه ای مطلوب هنوز فاصله هست اما می توان ادعا کرد همین حالا هم این سازمان جزو ارگان‌ها و سازمان‌هایی است که نسبت به اغلب سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر در کشور، از شفافیت بیشتری در روندهای خود برخوردار است.  
به همین دلیل نیز یکی از ابتدایی ترین گام هایی که برای برقراری
شفافیت بیشتر وعده داده شد وارد شدن آرای کمیسیون های مختلف سازمان غذا و دارو اعم از کمیسیون ساخت و ورود، قیمت‌گذاری، امور داروخانه‌ها و پخش به سایت این سازمان بود تا همه‌ی ذی‌نفعان بتوانند نتایج آنها را ملاحظه کنند. اما وعده ها به همین جا ختم نشد و قرار بر این شد که انتشار آنلاین برخی جلسات کمیسیون ها نیز در دست بررسی قرار بگیرد و درصورت امکان اجرایی
شود.

اما امروز با مراجعه به سایت سازمان غذا و دارو این واقعیت دست می دهد که نتیجه آخرین کمیسیونی که در این سایت بارگذاری شده مربوط به 17 ام مهر ماه است. حال سوال اینجاست که آیا در تمام این مدت هیچ کمیسیونی جلسه ای برگزار نکرده است که نتایج آن منتشر شود یا اینکه همین گام ساده قرارگاه غذا و دارو در راستای شفافیت در ابتدای راه ابتر ماند و لابه لای روزمرگی ها از
یاد مدیران قرارگاه رفت.

پیگیری های سالم خبر از مدیران سازمان غذا و دارو در این باره ثمری نداشت. کیانوش جهانپور، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز ضمن اظهار بی اطلاعی از دلیل عدم انتشار و برگزاری جلسات کمیسیون ها طی این مدت، گفت که این موضوع را که همواره مورد تاکید وزیر نیز بوده و هست پیگیری خواهد کرد.   
 
 
کد مطلب : ۵۷۳۰
نام شما

آدرس ايميل شما