۰

از هر پنج زوج، یک زوج نابارور است

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : ۵۶۸۵
از هر پنج زوج، یک زوج نابارور است
سالم خبر : در حال حاضر از هر پنج زوج، یک زوج درگیر ناباروری هستند و مسئله حائز اهمیت در این زمینه، توجه به جمعیت کشور و سلامت روان افراد درگیر با ناباروری است.
 
به گزارش سالم خبر از مهر، علی صادقی‌تبار، در نشست نقد و بررسی آسیب شناسی تابوانگاری ناباروی که در مرکز درمان ناباروری ابن سینا برگزار شد، گفت : با توجه به زندگی صنعتی و شهرنشینی و همچنین محدودیت‌های اقتصادی، شاهد افزایش سن ازدواج و کاهش تمایل زوجین به فرزندآوری هستیم.
 
 
صادقی‌تبار تصریح کرد: در ناباروری باید نگاه افراد و خانواده‌ها را تغییر دهیم چرا که این موضوع به معنای ناتوانی جنسی نیست و در توسعه یک جامعه، جوان بودن رده سنی بسیار اهمیت دارد.
 
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا درباره داروهای درمان ناباروری نیز توضیح داد: داروهای موجود در کشور، همان داروهای استانداردی است که در دیگر کشورها موجود است. داروهای تولید داخل نیز در کنار داروهای خارجی وجود دارد و خوشبختانه سازمان بیمه بسیاری از این داروها را تحت پوشش خود قرار داده است.
 
وی درباره توریسم‌درمانی در حوزه ناباروری افزود: در ایران مجموعاً هزینه درمان ناباروری حدود هزار دلار است و به دلیل سطح درمانی بالا و از سوی دیگر، پایین بودن هزینه‌های درمانی، شاهد مراجعه بسیاری از بیماران خارجی برای درمان به کشور هستیم.
 
صادقی‌تبار در خصوص لزوم عدم استفاده از درمان‌های سنتی در ناباروری نیز اظهار داشت: استفاده از این نوع درمان‌ها، منجر به از دست دادن فرصت طلایی باروری برای زوجین می‌شود چرا که والدین چندین سال زمان خود را صرف درمان‌های غیرحرفه‌ای کرده یا به مراکز درمانی فردی مراجعه می‌کنند درحالی‌که درمان‌های سنتی گاه ممکن است به قدرت باروری زوجین نیز آسیب بزند و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا در پایان تأکید کرد: درمان ناباروری فرآیندی زمانبر است اما نیازمند پشتکار و صبر زوجین است؛ در نهایت می‌تواند نتیجه‌بخش باشد.
کد مطلب : ۵۶۸۵
نام شما

آدرس ايميل شما