۰

یونیسف: یک سوم کودکان جهان از سوءتغذیه یا اضافه وزن رنج می‌برند

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۵۶۱۲
یونیسف: یک سوم کودکان جهان از سوءتغذیه یا اضافه وزن رنج می‌برند
 سالم خبر: صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف اعلام کرد یک سوم از جمعیت حدودا ۷۰۰ میلیونی کودکان زیر پنج سال جهان از سوء تغذیه یا اضافه وزن رنج می برند.
 
 گزارش تازه منتشره توسط این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد مشکل حاد تغذیه که زمانی در دو سر طیف بسیار غنی و بسیار فقیر جهان مشاهده می‌شد، اکنون به کشورهای دارای درآمد متوسط و فقیر رسیده است.
 
بنابر این آمار ۱۴۹ میلیون کودک زیر چهار سال به دلیل نوع تغذیه از کوتاهی شدید قد در رنج‌اند. امری پزشکی که آسیب ذهنی و رشد جسمی این کودکان را در پی دارد. از طرف دیگر ۵۰ میلیون کودک دچار عدم تناسب قد و وزن هستند که این نیز مولود فقر است.
 
یونیسف همچنین در گزارش تازه خود آورده است که نیمی از کودکان زیر پنج سال در سراسر جهان ویتامین و مواد معدنی کافی را دریافت نمی‌کنند. امری که ضعف دید، اختلال در شنوایی و نقص در سیستم ایمنی بدن را با خود به همراه می‌آورد. یونیسف این نوع از کمبود تغذیه را «گرسنگی پنهان» نامیده است، چرا که «شما تاثیرش را تنها زمانی متوجه می‌شوید که خیلی دیر شده است.»
 
هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف، با هشدار نسبت به شکست در راه مبارزه برای رژیم تغذیه سالم گفت: «اگر کودکان بد غذا بخورند، بد هم زندگی خواهند کرد.»
کد مطلب : ۵۶۱۲
نام شما

آدرس ايميل شما