۰

پیراهن هوشمندی که عملکرد ریه را ثبت می‌کند

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب : ۵۵۴۵
پیراهن هوشمندی که عملکرد ریه را ثبت می‌کند
سالم خبر: محققان پیراهن هوشمندی ابداع کرده‌اند که عملکرد ریه بیماران مبتلا به بیماری‌های ریوی را اندازه می‌گیرد و این اطلاعات را مستقیم به یک اپ تلفن همراه ارسال می‌کند؛ از این فناوری می‌توان برای کنترل از راه دور بیماران و جلوگیری از مراجعه مکرر آن‌ها به بیمارستان استفاده کرد.
 
به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل، این تی شرت که می‌توان آن را زیر لباس‌های روزمره پوشید، میزان کشیدگی پارچه را زمانی که قفسه سینه کاربر منبسط و منقبض می‌شود، اندازه می‌گیرد.
 
تی شرت یاد شده که Hexoskin نام دارد، از این اندازه‌گیری‌ها برای مشخص کردن حجم هوایی که وارد ریه‌ها شده و از آن‌ها خارج می‌شود، استفاده می‌کند. 
 
این تی شرت همچنین ضربان قلب و حرکات کاربر را نیز ثبت می‌کند. به گفته محققان از این تی شرت می‌توان برای کنترل علائم اولیه بیماران مبتلا به انسداد مزمن ریه  (COPD) که وضعیت آن‌ها در حال وخیم‌تر شدن است، استفاده کرد. 
 
بیماری مزمن انسداد ریه، اصطلاحی برای مجموعه‌ای از شرایط است که باعث آسیب ریه می‌شوند مانند برونشیت مزمن و آمفیزم - که در آن کیسه‌های هوای کوچک یا آلوئول تنفسی در ریه‌ها آسیب می‌بینند. این وضعیت غیر قابل درمان است و افراد زیادی را در جهان که معمولا بالای ۳۵ سال سن دارند، مبتلا می‌کند. هر سال شمار زیادی در جهان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. 
 
بیماری انسداد ریه همچنین با سیگار کشیدن ارتباط دارد اما این بیماری در افرادی که از کودکی آسم شدید دارند نیز می‌تواند بروز کند. 
کد مطلب : ۵۵۴۵
نام شما

آدرس ايميل شما