۰

نخستین مرکز تحقیقات "علم مهربانی" آغاز به کار کرد

دانشمندان در این مرکز قرار است بیابند که مهربانی چگونه گسترش می‌یابد؟ و چگونه می‌توان افراد ناعادل را تشویق به مهربانی کرد
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب : ۵۵۳۱
نخستین مرکز تحقیقات "علم مهربانی" آغاز به کار کرد
سالم خبر: نخستین مرکز تحقیقاتی جهان با هدف تحقیق و مطالعه درباره علم مهربانی دردانشگاه کالیفرنیا افتتاح و آغاز به کار کرد.

به گزارش سالم خبر از یورونیوز این مرکز تحقیقاتی این هفته با بودجه ای به میزان 20 میلیون دلار در شهر لس‌آنجلس با حضور دانشمندان و پژوهشگرانی از ده دانشگاه معتبرفعالیت خود را آغاز کرد.

هدف از راه اندازی این مرکز به گفته متولیان
آن ، گرد آوردن تمام دانشمندان و پژوهشگرانی است که در دانشگاه کالیفرنیا به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های آمریکا با ۱۰ دانشگاه و مرکز علوم پزشکی در حوزه‌های جامعه‌شناسی، روانشناسی و عصب شناسی به تحقیق دربارۀ علم مهربانی می پردازند.

از جمله پرسش‌هایی که دانشمندان قرار است در این مرکز تحقیقات به دنبال پاسخ آن باشند این است که به طورمثال
چه تحولی در درون بدن پیش می‌آید که یک شخص در داخل قطار یا اتوبوس، صندلی خود را به فرد دیگری واگذار می‌کند و به همدلی با دیگران می‌پردازد؟ چرا بعضی‌ها داوطلبانه زمانشان را صرف کمک به دیگران می‌کنند؟ مهربانی چگونه گسترش می‌یابد و آیا تاثیری بر مغز ما دارد یا خیر؟ یا چگونه می‌توان افراد ناعادل را تشویق به انجام اقداماتی مبتنی بر مهربانی
کرد؟

انسان‌شناسان این مرکز نیز در حال مطالعۀ چگونگی گسترش مهربانی از فردی به فرد دیگر یا از گروهی به گروه دیگر هستند و روانشناسان می‌خواهند بدانند چگونه می‌توان با مهربانی روحیۀ افراد را بهبود بخشید و علائم افسردگی را کاهش داد.

بینانگذاران این موسسه امیدوارند بتوانند از نتایج این تحقیقات و تبادل افکار میان دانشمندان مرتبط، برای توانمندسازی
شهروندان و ساختن جوامعی انسانی‌تر استفاده کنند.

این موسسه حتی از پژوهشگران فعال در این موضوع در دیگر نهادهای علمی بین‌المللی نیز دعوت به کار کرده است.

بنیانگذاران موسسه تحقیقاتی «Bedari Kindness Institute» همچنین می‌گویند فرصتی را فراهم خواهند کرد تا یافته‌های علمی این دانشمندان در دنیای واقعی نیز به اجرا گذاشته شود.
 
 
کد مطلب : ۵۵۳۱
برچسب ها
علم مهربانی
نام شما

آدرس ايميل شما