۰
با افزایش آمار سالمندان و عدم کنترل فشار خون در کشور:

هشدار برای سیر صعودی وقوع سکته مغزی در ایران

آمار دقیقی از وقوع سکته‌های مغزی در کشور نداریم
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲
کد مطلب : ۴۷۱۱
هشدار برای سیر صعودی وقوع سکته مغزی در ایران
سالم خبر :یک متخصص مغز و اعصاب با هشدار در مورد وقوع سونامی سکته مغزی در ایران به دلیل افزایش سالمندی در کشور طی سال‌های آینده گفت: فشارخون، دیابت، استعمال دخانیات، مصرف الکل و چاقی از فاکتورهای خطر قابل تغییر در بروز سکته مغزی است.

سید حسن آقامیری با اشاره به اینکه توسعه بیمارستان‌های ویژه سکته مغزی در سراسر کشور جهت ارائه خدمات بهتر و جامع به بیماران دچار این مشکل امری ضروری است، گفت: آمار دقیقی از
وقوع سکته‌های مغزی در کشور نداریم اما بر اساس برخی از بررسی‌ها سالانه 70 تا 100 هزار مورد جدید سکته مغزی رخ می‌دهد که به عبارتی هر 5 دقیقه یک مورد است.

وی گفت: جمعیت ایران رو به سالمندی است و از آنجایی که سن یک عامل خطر غیرقابل تغییر در سکته مغزی است می‌توان گفت در آینده به سمت سونامی سکته مغزی پیش می‌رویم.

این متخصص مغز و اعصاب بیان داشت: فشارخون، دیابت، استعمال سیگار و الکل، چاقی از فاکتورهای خطر
قابل تغییر در بروز سکته مغزی است و باید اقدامات پیشگیرانه و هشدارهای لازم در این زمینه به مردم ارائه شود.

آقا میری با اشاره به اینکه زیرساخت‌های درمان را برای سکته مغزی به طور کامل در کشور نداریم،‌گفت: اولین عامل ناتوانی در کشور سکته مغزی و دومین عامل مرگ بعد از بیماری‌های قلبی عروقی نیز سکته مغزی است. بنابر این توجه به پیشگیری و درمان به موقع به ویژه کنترل فشار خون در این زمینه حائز اهمیت است.
کد مطلب : ۴۷۱۱
نام شما

آدرس ايميل شما