۰

استفاده از رویکرد دارو درمانی شخصی در درمان پرفشاری‌خون

تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۴۶۴۷
استفاده از رویکرد دارو درمانی شخصی در درمان پرفشاری‌خون
سالم خبر: دبیر علمی دهمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به اینکه طی سال های آینده آمار ابتلا به پر فشاری خون به شدت افزایش می یابد، گفت: امروزه مشخص شده که با استفاده از رویکرد دارو درمانی شخصی شده می توان درمان مناسب را برای افراد مختلف در بیماری های مزمن انجام داد.
 
 به گزارش سالم خبر از روابط عمومی انجمن متخصصان داروسازی بالینی ایران، فرزانه داستان درآستانه دهمین همایش داروسازی بالینی ایران اظهار داشت: این همایش 29 تا 31 خرداد سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران بر جسته در سالن همایش های رازی تهران برگزار می شود که از جمله محورهای آن، مراقبت های دارویی، درمان دارویی شخصی سازی شده بر اساس خصوصیات بیمار، داروسازی بیمارستانی،مصرف منطقی دارو، الگوی مصرف صحیح دارویی و خدمات نوین داروسازی می باشند.
 
وی با اشاره به اینکه موضوع دارو درمانی شخصی شده است، افزود: مطالعات فارماکواکونومی، ایمنی عوارض دارویی و فارماکوویژیلانس و اثر بخشی مداخلات داروساز نیز از دیگر محورهای این همایش است.
 
دبیر علمی دهمین همایش داروسازی بالینی ایران در ادامه به موضوع پرفشاری خون اشاره کرد و بیان داشت: این بیماری یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در جهان به شمار میرودکه عمده دلیل مراجعه افراد به کلینیک ها و مراکز درمانی است.
 
داستان با بیان اینکه پر فشاری خون عمدتا علامتی ندارد، گفت: تشخیص دیر هنگام این بیماری سبب بروز مشکلات زیادی برای فرد می شود و ارگانهای حیاتی همچون قلب، ریه، مغز و کلیه را به خطر می اندازد.
 
وی با اشاره به اینکه در همه بیماری ها اختلاف بین فردی در ژنتیک افراد وجود دارد و می توان از دسته های دارویی مختلف با توجه به ژنتیک فرد استفاده کرد، گفت: این مسئله سبب درمان و پاسخ مناسب در مقابله با بیماری میشود که از جمله در حوزه پرفشاری خون نیز اینچنین است و با رویکرد دارو درمانی شخصی سازی شده می توان با تشخیص زود هنگام و درمان و پیگیری مناسب پیشرفت بیماری را کند نمود و در نتیجه هزینه های نظام سلامت را کاهش داد.
 
دبیر علمی دهمین همایش داروسازی بالینی ایران خاطر نشان کرد: بر اساس آمارهای جهانی پر فشاری خون تا سال 2026 حدود یک میلیارد نفر را در جهان درگیر میکند و در کشور ما نیز آمار آن طی این سال ها دو برابر خواهد شده که زندگی نامناسب و در واقع زندگی شهری، عدم تحرک و تغذیه ناسالم عمده علت ابتلا به این بیماری  به شمار می رود با توجه به این موضوعات می تواند با تشخیص زودهنگام و درمان و پیگیری مناسب پیشرفت بیماری را کند نمود و در نتیجه هزینه های نظام سلامت را کاهش داد.
 
دهمین همایش داروسازی بالینی ایران با شعار"دارودرمانی شخصی شده" 29 تا 31 خرداد در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.
کد مطلب : ۴۶۴۷
نام شما

آدرس ايميل شما