۰
سفیر ایران در انگلیس توییت کرد:

شرکت داروسازی نوو نوردیسک به تعهد خود با "برکت" پایبند است

برای همکاری با شرکت های ایرانی در انتظار اجرایی شدن instex بودیم
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب : ۳۹۴۷
شرکت داروسازی نوو نوردیسک به تعهد خود با "برکت" پایبند است
سامل خبر : شرکت داروسازی نوو نوردیسک به عنوان بزرگ ترین تولید کننده انسولین و داروهای دیابت پس از ثبت instex و تسهیل در مبادلات ارزی تصمیم به از سرگیری همکاری های خود با ایران کرده است.

این خبر با توییت سفیر ایران در انگلیس با اشاره به گزارش نشریه پلیتیکن منتشر شده است . حمید بعیدی نژاد در پیامی در توییتر خود اعلام کرده است که این شرکت معظم داروسازی نوو نوردیسک با 48 هزار کارمند از شرکت های بزرگ داروسازی در جهان است که با استقبال از ثبت instex از سوی سه کشور اروپایی اعلام کرده است که برای تبادل شرکت های ایرانی در انتظار اجرایی شدن چنین
سازوکاری بوده است.
 
این شرکت با دارا بودن کارخانه‌های تولیدی در هفت‌کشور دنیا داروهایی مانند انسولین نورپید، انسولین Levemir و انسولین طولانی اثر ترزیبا Tresiba را در 179 کشور جهان عرضه می‌کند.

شریک مهم نوو نوردیسک در ایران گروه دارویی برکت است که در خرداد ماه سال گذشته کلنگ تاسیس کارخانه ی تولید نسل جدید انواع داروهای آنتی دیابتیک را به عنوان مهمترین تولید کننده داروهای ضد دیابت در خاورمیانه دست در دست یکدیگر زدند.

کلنگ این شرکت دارویی با حضور سفیر دانمارک در ایران، برخی مسوولان و نمایندگان مجلس و مسوولان گروه دارویی
برکت در شهرک صنعتی-دارویی برکت در منطقه ی کردان به زمین خورد اما با آغاز دور جدید تحریم ها این پروژه به تاخیر افتاد.

کمپانی داروسازی کشور دانمارک حال با تعریف روند جدید مبادلات ارزی اعلام کرده است که به کارش ادامه خواهد داد.

نوو نوردیسک پیش از ایران در کشورهای آمریکا، فرانسه، چین، روسیه، برزیل و ژاپن اقدام به ساخت کارخانه‌های مشابهی عمدتاً برای تولید انسولین کرده است 

وزیران خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس روز پنجشنبه در حاشیه نشست اتحادیه اروپا اعلام کردند کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران تحت عنوان «ابزار پشتیبان
فعالیت‌های تجاری» INSTEX به ثبت رسمی رسیده است. 

براساس گزارش رسانه های آلمان، مقر این گروه در پاریس فرانسه مستقر خواهد بود و مدیر این ساز وکار یکی از کارشناسان بانکی از فرانکفورت آلمان است. انگلیس هم ریاست کمیته نظارت را بر عهده خواهد داشت. 

همچنین این گروه در آلمان نیز شعبه خواهد داشت. از این سه کشور یک دیپلمات از وزارت امور خارجه در این کانال مالی حضور خواهد داشت. 

این ساز و کار در گام نخست تجارت کالاهای انسانی (مواد غذایی و دارو) را تحت پوشش قرار می‌دهد، اما پس از آن دامنه اش گسترش خواهد یافت.
 
کد مطلب : ۳۹۴۷
نام شما

آدرس ايميل شما