۰
در مراسم معارفه ای با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی:

رضوانی‌فر سومین مدیرعامل شستا در دولت دوازدهم

تاریخ انتشار :
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۳۲۷۲
رضوانی‌فر سومین مدیرعامل شستا در دولت دوازدهم
سالم خبر: محمد رضوانی‌فر امروز طی مراسمی با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی به طور رسمی بر مسند شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) تکیه زد.

محمد رضوانی‌فر به‌ عنوان مدیرعامل جدید شستا منصوب و جانشین مرتضی لطفی در این سمت شد. رضوانی‌فر تاکنون مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تی‌پی‌کو) یکی از هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا را بر عهده داشت. وی پیش از این مدیر عامل تی پی کو بود و به عنوان یکی از مدیران جوان طی یک سال مدیریت خود کارنامه ی قابل قبولی از خود به جای گذاشت

افزایش سودآوری 120 در تی پی کو و تهاتر مطالبات مختلف تی پی کو از دولت با مالیات و بدهی بانکی از جمله اقدامات مهم اوست. رضوانی فر پس از لطفی و نوروززاده سومین مدیرعامل شستا در دولت دوازدهم و ششمین مدیرعامل از زمان ریاست جمهوری روحانی است.

وزیر رفاه با بیان اینکه در راستای شفافیت قدم برداشته شده اما قدم اولیه بوده است، گفت: اسامی افراد چندشغله و بازنشسته و امثالهم اعلام شده است. باید توجه کرد که با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده ایم و به دنبال کاهش هزینه های غیرضروری و صیانت از امانتی هستیم که به ما سپرده شده است.

محمد شریعتمداری در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شستا با بیان اینکه این وزارتخانه ساختاری دارد که بخش عمده‌ای از مردم شریف کشور از پیش از تولد تا پس از وفات با آن در ارتباط گسترده و نزدیک قرار دارند، گفت: افراد تحت پوشش نیازمند مهربانی، شفقت و دستگیری هستند و این مسئولیت ما را سنگین می‌کند.

وی افزود: قبلا در مجموعه‌هایی کار می‌کردم که صحبت از بیت المال بود، اما در این دستگاه صحبت از حق الناس است و کارمان در مجموعه دولت سنگین‌تر است. ثمره عرق جبین عده ای به ما به امانت سپرده شده تا آن را حفظ کرده و ارتقاء دهیم تا در ایام بازنشستگی از آن استفاده کنند. قدم برداشتن در هرگوشه ای از این وزارتخانه با مسئولیت سنگین تری همراه است.

وزیر رفاه بر ضرورت استفاده از افراد توانمند جامعه در جهت رسیدن به اهداف و ماموریت های تعریف شده تأکید کرد و گفت: جرم خوردن از بیت المال سنگین است و حتما باید برخورد قاطع و جدی کرد، اما کوچکترین مسامحه و گذشتی در این بخش در مقابل حق خوری و دست درازی به حق الناس که به امانت دستمان است پذیرفته نیست. در راستای شفافیت قدم برداشته شده اما قدم اولیه بوده است. اسامی افراد چندشغله و بازنشسته و امثالهم اعلام شده است. باید توجه کرد که با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده ایم و به دنبال کاهش هزینه های غیرضروری و صیانت از امانتی هستیم که به ما سپرده شده است.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه باید بازده سرمایه گذاری‌ها مطلوب شود و ارتقاء یابد، اظهار کرد: 622 نفر در هیئت مدیره های شرکت های تحت پوشش داریم که 611 نفر از مردان و 11 نفر از بانوان هستند. 43 درصد کمتر از 50 سال سن دارند و 107 نفر بالای 60 سال سن دارند و برخی مشمول بازنشستگی‌اند.

وی ادامه داد: از 203 شرکت، 153 شرکت را مدیریتی اداره می‌کنیم و 50 مورد غیرمدیریتی و غیربنگاه داری است. در مدتی که آمدیم 45 نفر استغفایشان را تقدیم کردند که یا دو شغله بودند یا بازنشسته.

وزیر رفاه با بیان اینکه بنگاه داری یعنی قدم گذاشتن در یک وادی تاریک اظهار کرد: باید امور را با کفایت پیش ببریم. صورت ظاهری از هرچیزی داریم اما باید عمل حاصل از آن به درد مردم بخورد.

وی ادامه داد: چند هفته گذشته در برنامه ای ویژه معلولان حضور داشتم و دیدم که در این برنامه، بخشی برای سخنرانی و صحبت معلولان درنظر گرفته نشده که خواستم معلولان بیایند و به نمایندگی صحبت کنند و انتطارتشان را بازگو کنند. این اتفاق واقعی است و برای حل آن باید اقدام کنیم. مدیری که اینگونه نباشد به درد جمهوری اسلامی نمی‌خورد.

شریعتمداری افزود: کسی که دغدغه مردم را ندارد باید کنار برود و اجازه بدهد کسانی بیایند که بخواهند کار کنند. ما هم برای کار سخت آمده ایم نه برای کار راحت. آقای رضوانی فر هم از مجموعه خود شستا انتخاب شده، جوان و صاحب اندیشه است و مهارت دارد. به افرادی این چنینی باید میدان بدهیم تا بیایند و مدیریت جهادی کنند.

وزیر رفاه افزود: برای انتخاب آقای رضوانی فر از آقای ترکان و افراد دیگر مشورت گرفتم. آقای لطفی هم در کنار ماست و از تجربیاتش استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بالغ بر 60 میلیون نفر به مجموعه وزارت رفاه اعم از تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، بهزیستی و... متصل و با ما در ارتباط اند، اظهار کرد: آقای لطفی اعلام کرد که آقای زنگنه، وزیر نفت با ادغام هولدینگ پتروشیمی و خلیج فارس مخالفت کرده، حق هم دارد باید همه هولدینگ های صندوق بازنشستگی و شستا ادغام شوند و طوری نباشد که این دو مجموعه با یکدیگر هماهنگ نباشند. چرا باید پراکنده کار کنیم؟ اگر یک مجموعه پتروشیمی بزرگ داشته باشیم تحریم ها هم نمی توانند تاثیر کنند.

وزیر رفاه افزود: فولاد هم در این اشل تولید در دنیا مرده است. باید حتما مدیریت واحد در مجموعه های فولاد ایجاد کنیم. رئیس جمهور بدرستی بر خروج از بنگاه داری تاکید کرده است. برخلاف برخی اظهارات یک ریال از اموال بیمه شدگان نمی‌تواند به جای دیگری برود، مگر می‌شود حق الناس را با بیت المال ترکیب و ادغام کنیم؟

وی افزود: بنگاه داری در این مجموعه تا امروز زیان ده بوده است. رئیس جمهور تاکید کرده که این کار ادامه پیدا نکند. شما می‌خواهید به نقطه ای برسیم که دفترچه های تامین اجتماعی در وزارت بهداشت پذیرفته نشود؟ این چه دعوای حیدری نعمتی است راه افتاده است؟ ما دعوایی با وزارت بهداشت نداریم. از وزارت بهداشت خدمت می‌گیریم و باید پولش را بدهیم که روشن است.

شریعتمداری افزود: شش هفت هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکاریم، جنگ و دعوایی نداریم، خدمات گرفته ایم باید پولش را بدهیم. بله ما مایلیم به عنوان کارفرما خدماتی که می‌خواهیم دریافت کنیم، آنها ارائه دهنده اند. تیپیکو از وزارت بهداشت هزار میلیارد طلبکار است و آنها شش هفت هزار میلیارد از ما طلب دارند و همین را هم تهاتر و تسویه نکرده ایم و باید اینها حل شود.

وزیر رفاه با بیان اینکه آمده ایم جلوی تاراج دارایی ها را به طرق طبیعی و با شفافیت بگیریم عنوان کرد: باید روند بنگاه‌های زیان ده اصلاح شود. ما مس و فولاد داریم و وزارت صنعت هم دارد و باید مشکلات این حوزه های مشترک را با یکدیگر حل و فصل کنیم. ورود و خروج به موقع از بنگاه‌ها با رعایت قواعد را باید انجام دهیم.
 
 
کد مطلب : ۳۲۷۲
نام شما

آدرس ايميل شما