۰
براساس آمارنامه دارویی 96 سازمان غذا و دارو

شرکت‌های کوبل، بهستان دارو و دکتر عبیدی در سه جایگاه نخست تامین‌کنندگان دارو ایستادند

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : ۲۷۲۰
شرکت‌های کوبل، بهستان دارو و دکتر عبیدی در سه جایگاه نخست تامین‌کنندگان دارو ایستادند
سالم خبر: آمارنامه بازار دارویی سال 96 کشور اگرچه قرار بوده است که از سوی سندیکای صاحبان تولید کننده داروهای انسانی و انجمن پخش تهیه شود اما بنا به دلایلی این انجمن ها از تهیه ی آن طفره رفتند و سازمان غذا و دارو خود مجبور به تهیه و انتشار این آمارنامه شد.

اگرچه آمارنامه ی تهیه شده به منظور افزایش صحت و دقت آن از سوی شرکت های پخش برای تایید یا اصلاح به شرکت های تامین کننده دچار تغییراتی شد.

براساس اطلاعات این آمارنامه، ارزش بازار دارویی کشور در سال 96 برمبنای قیمت مصرف کننده به ارزش 174.5میلیارد ریال بوده است. 68 درصد از داروی مصرفی کشور از سوی شرکت های تولید کننده و 32 درصد از داروها توسط شرکت های وارد کننده تامین شده است.

به منظور تبیین نقش شرکت های تامین کننده و توزیع کننده در بازار دارویی کشور در سال 96 فهرست ده شرکت اول تامین کننده و توزیع کننده و سهم آنها در بازار نیز اعلام شده است. ضمن آنکه 100 داروی پرمصرف کشور در سال 96 بر مبنای تعداد و میزان فروش آنها نیز مشخص شده اند.

در میان 20 شرکت نخست تامین کننده در بازار دارویی کشور در سال 96 شرکت کوبل صدرنشین است و شرکت های بهستان دارو و داروسازی دکتر عبیدی در رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.ضمن آنکه بیش از 53 درصد از بازار دارویی کشور در اختیار این 20 شرکت تامین کننده بوده است.

براساس این گزارش در میان ده شرکت نخست تولید کننده دربازار دارویی شرکت های داروسازی عبیدی، داروپخش و اکتوورکو رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در میان ده شرکت نخست وارد کننده در بازار دارویی ایران در سال 96 که تامین حدود 22 درصد از بازار داروی ایران را در اختیار داشتند نیز شرکت های کوبل دارو، بهستان دارو و نوونوردیسک پارس در جایگاه های نخست تا سوم قرار گرفتند.

همچنین در میان ده شرکت نخست پخش در بازار دارویی کشور در همین سال که حدود 73 درصد از بازار دارویی کشور را در دست داشتند شرکت های داروپخش، رازی و هجرت در رده های اول تا سوم صدرنشین شدند.

دانلود فایل
کد مطلب : ۲۷۲۰
نام شما

آدرس ايميل شما