۰

صادرات ۱۳۰ میلیون دلاری فرآورده های آرایشی و بهداشتی

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب : ۲۱۹۳
صادرات ۱۳۰ میلیون دلاری فرآورده های آرایشی و بهداشتی
سالم خبر : مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، از صادرات ۱۳۰ میلیون دلاری فرآورده های آرایشی و بهداشتی کشور خبر داد.
 
به گزارش سالم خبر از مهر ، دکتر عبدالعظیم بهفر، در جمع خبرنگاران رسانه های خبری لبنان، گفت: صنعت آرایشی و بهداشتی در کشور ما چند مرحله زمانی را طی کرده است.

وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی شرکت های چند ملیتی در ایران فعال بودند و تولیدات داخلی بیشتر تحت لیسانس بود.

بهفر ادامه داد: بعد از انقلاب در زمان جنگ تحمیلی به دلیل تحریم هایی که علیه ایران برقرار شد و نیز با ارتباطی که بین دانشگاه و صنعت برقرار شد، توانستیم بسیاری از محصولات ضروری و مورد نیاز کشورمان را تولید کنیم.

وی ادامه داد: مرحله سوم از حدود ۱۰ سال پیش است که صنعت آرایشی و بهداشتی با همکاری دانشگاه ها شروع به نوآوری کرد و مرحله چهارم که حال حاضر است، مرحله ای است که محصولات ما توان صادر شدن به کشورهای دیگر را دارند و به بازارهای بین المللی راه پیدا کرده اند.

مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطر نشان ساخت: در حال حاضر سالانه بیش از ۱۳۰ میلیون دلار مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی صادر می کنیم و توان فرمولاسیون هرنوع محصولی را در کشور داریم و با توجه به ظرفیت خالی که در حال حاضر در کشور وجود دارد می توانیم به صورت outsource و private lable و صادرات کالاهای فرآینده شده به لبنان و کشورهای دیگر منطقه و در اختیار قراردادن یک خط تولید به متخصصین لبنانی با فعالان صنعتی و اقتصادی لبنان همکاری داشته باشیم، همچنین می توانیم برای لبنان به صورت سفارشی تولید کنیم و در این مسیر تسهیلاتی جهت کوتاه شدن فرآیندهای رگولاتوری و صادرات انجام دهیم.

بهفر همچنین در ادامه با اشاره به توان بیش از ۳۰۰ کارخانه آرایشی و بهداشتی فعال در کشور که بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی را تولید می کنند، عنوان کرد: همچنین نکته مهم دیگر برای کشورهای مسلمانی مثل ما و لبنان, برند حلال محصولات آرایشی و بهداشتی هست که برای اولین بار در جهان توسط ایران معرفی شده و حلال کازمتیک به نام ایران به ثبت رسیده است و توسعه خواهد یافت.
کد مطلب : ۲۱۹۳
نام شما

آدرس ايميل شما