۳

مصرف جهانی ایبوپروفن بسیار بالاست

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : ۱۹۱
مصرف جهانی ایبوپروفن بسیار بالاست
سالم خبر: اگر چه بسیاری از افراد ایبوپروفن را قاتل درد های خود دانسته و مقدار زیادی از این قرص ها را مصرف می کنند اما اخیرا یک مطالعه درایالات متحده نشان می دهد که بسیاری از بزرگسالانی که از ایبوپروفن و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی استفاده می کنند در معرض عوارض جانبی جدی مانند خونریزی داخلی و حملات قلبی قرار می گیرند.

این تحقیق نشان می دهد که حدود 15 درصد از بزرگسالان مصرف ایبوپروفن (موترین) یا NSAIDS مثل آسپرین، ناپروکسن، سلکوکسیب (celebrex به)، ملوکسیکام (Mobic) و دیکلوفناک (Voltaren) بیش از حد استفاده می کنند .

دکتر دیوید کافمن از دانشگاه بوستون می گوید: داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی در میان داروها، رایج ترین دارو در ایالات متحده و در سراسر جهان هستند.

این داروها می توانند عوارض جانبی جدی از جمله خونریزی دستگاه گوارش، حمله قلبی شوند و اغلب بدون نظارت پزشک تجویز می شوند زیرا بسیاری از این داروها  بدون نسخه از داروخانه ها خریداری می شود.

کافمن گفت : این افراد بدون توجه به بر چسب این داروها و طریقه ی مصرف بیش از حد مجاز مصرف می کنند.

اگرچه پزشکان ممکن است داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را برای برخی از اختلالات عضلانی و مفصلی یا برخی دیگر ازمشکلات بهداشتی تجویز کنند اما این دلیل نمی شود که با هر احساس دردی این داروها را بدون نسخه از داروخانه ها تهیه کرد .

تحقیقات نشان می دهد استفاده کم استامینوفن با دوز مناسب یک گزینه بسیار امن و کار آمد است . اما بسیاری از افراد به غیر از درد مانند : آنفولانزا، آلرژی، تب  یا در هر شرایطی از استامینوفن  استفاده می کنند .
 
کد مطلب : ۱۹۱
نام شما

آدرس ايميل شما