۷
۲

دو نوع داروی والسارتان از ۲۲ کشور جمع آوری می شود

تاریخ انتشار :
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۱۵۱۱
دو نوع داروی والسارتان از ۲۲ کشور جمع آوری می شود
سالم خبر : دو نوع داروی کنترل فشار خون والسارتان به دلیل احتمال ایجاد سرطان قرار است از ۲۲ کشور جمع‌آوری شود.
 
به گزارش سالم خبر از سی ان ان، داروی والسارتان که برای کنترل فشار خون و کمک به پیشگیری از نارسایی قلبی تجویز می‌شود به دلیل دارا بودن یک نوع ماده شیمیایی خطرزا و تاثیر احتمالی این ماده در بروز بیماری سرطان از ۲۲ کشور جمع‌آوری می‌شود.

شرکت دارویی نوارتیس اعلام کرده است قرص‌های دارای پوشش لایه نازک Valsartan/HCT و Sandoz Valsartan به دلیل بهره‌گیری از مواد اولیه یکی از شرکت‌های تامین‌کننده  و برخوردار نبودن از استانداردهای کیفی بالا جمع‌آوری می‌شود.

طبق اعلام این شرکت، قرار است داروهای ارسال شده به کشورهای آلمان، نروژ، فنلاند، سوئد، مجارستان، هلند، اتریش، ایرلند، بلغارستان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، فرانسه، لهستان، کرواسی، لیتوانی، یونان، کانادا، بوسنی و هرزگوین، بحرین و مالتا جمع‌آوری شود.

اگر چه همزمان با این خبر نیز به مصرف کنندگان این دارو نیز توصیه شده است که مصرف داروی خود را متوقف نکنند. اداره تنظیم مقررات دارو و بهداشت و درمان اعلام کرده است که در اسرع وقت بیماران با پزشکان خود مراجعه کرده تا داروی جایگزین برای آنان تجویز شود.

دکتر ماری ان باومن نماینده انجمن قلب آمریکا می گوید: "بیماران نباید مصرف داروی خود را به طور ناگهانی متوقف کنند چون به طور قطع می تواند برای بیمار مضر باشد.به همین دلیل نیز قبل از هرگونه تصمیم گیری باید با پزشک خود مشورت کنید و جایگزین مناسبی برای این دارو بیابید.

شرکت نوارتیس اعلام کرد: در تست‌های انجام شده روی مواد فعال دارویی والسارتان به وجود یک ناخالصی پی بردیم. این ناخالصی ماده شیمیایی NDMA شناخته شده که از خانواده‌ای با قابلیت سرطان زا بودن است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، بررسی‌های انجام شده روی نمونه‌های جانوری نشان می‌دهد ماده NDMAمی‌تواند سمی باشد و به رشد تومورها در کبد، کلیه و مجاری تنفسی منجر شود. همچنین این ماده در مقدار مشخصی برای انسان مضر است.

 
کد مطلب : ۱۵۱۱
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
شوهر من سه ساله از این دارو استفاده میکنه،ایا تازگی این دارو الوده به مواد شده یا از قبل
الهه
France
مصرف چه میزان از این دارو ممکنه خطر ایجاد کنه؟