۰
معاون موسسه روبرت کخ آلمان:

ایران و آلمان توان بالای خود را در مدیریت بحران کرونا نشان دادند

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب : ۱۱۰۳۱
ایران و آلمان توان بالای خود را در مدیریت بحران کرونا نشان دادند
سالم خبر: ایران و آلمان در تعداد جمعیت، مجموع مبتلایان به کرونا و قربانیان این بیماری با همدیگر شباهت‌های زیادی دارند و در دو کشور تلاش‌های بسیار زیادی برای کنترل کرونا شده و ایران و آلمان توان بالای خود را در مدیریت این بحران نشان دادند.

به گزارش سالم خبر از وبدا، آندریاس یانسن معاون موسسه روبرت کخ آلمان در حاشیه دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته در ابتدای ماه مارس به همراه نمایندگان سازمان جهانی بهداشت سفری به ایران داشتم. برداشت ما از بیمارستانهای شهرهای مختلف ایران این بود که کادر بهداشتی و درمانی در مهار کرونا، تلاش های زیادی می کنند و این حرکت مثبتی در جهت پایان دادن به پاندمی کرونا است.

وی ادامه داد: ساخت واکسن های متعدد کرونا توسط ایران و تزریق گسترده واکسن، یک موفقیت بسیار بزرگ است و خیلی از افراد و مجامع بین المللی به موفقیت های ایران در واکسیناسیون اذعان کرده اند. 

معاون موسسه روبرت کخ تاکید کرد: سازمان جهانی بهداشت و رییس این سازمان بر توزیع عادلانه و دسترسی همگانی در دنیا به واکسن های کرونا تاکید دارند. 

معاون موسسه روبرت کخ آلمان گفت: دو روز پیش که آلمان را به قصد ایران ترک کردیم، تعداد مبتلایان جدید کرونا به رکورد ۵۰ تا ۶۰ هزار مورد رسید و همزمان شاهد این بودیم که تعداد موارد مرگ و میر و بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه، کاهش یافت که این نشان دهنده تاثیر واکسیناسیون است و به طور متوسط حدود ۲۰۰ مورد مرگ و میر در آلمان ثبت می شود.

دیدار مدیران موسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزیر بهداشت روز گذشته(سه شنبه) در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

 
 
 
کد مطلب : ۱۱۰۳۱
نام شما

آدرس ايميل شما