۰

لزوم کنترل کرونامثبت‌ها با طرح قرنطینه هوشمند

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۱۰۷۳۵
لزوم کنترل کرونامثبت‌ها با طرح قرنطینه هوشمند
سالم خبر: حتما در روزهای آتی افزایش موارد بیماری را خوهیم داشت، اما تنها امیدواری ما این است که پیکی مشابه پیک پنجم برایمان رخ ندهد و بیماری در حد قابل کنترلی بماند.

به گزارش سالم خبر، پیام طبرسی عضو کمیته علمی کشوری کرونا و رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره روند رو به کاهش کرونا، گفت: پس از تجربه روند کاهشی، در حالت ثابتی مانده‌ایم که می‌تواند عاملی برای نگرانی باشد، اما امیدواریم با افزایش پوشش واکسیناسیون شرایط بهتر شود.

وی افزود: راهپیمایی اربعین، مراسم آخر ماه صفر و سفرهای انجام‌شده در تعطیلات هفته گذشته تاحدودی ما را از نظر افزایش برخوردهای اجتماعی نگران می‌کند، اما امیدواریم به افزایش بار بیماری منجر نشود.

طبرسی علت ثابت ماندن روند کرونا را علی‌رغم گسترش واکسیناسیون، بازگشایی‌ها و افزایش برخوردها عنوان کرد و گفت: ویروس از بین نرفته است و افراد مبتلا می‌شوند و انتقال می‌دهند، اما امیدواریم این انتقال مجدد سبب بروز موج جدید بیماری نشود.

وی تاکید کرد: حتما در روزهای آتی افزایش موارد بیماری را خوهیم داشت، اما تنها امیدواری ما این است که پیکی مشابه پیک پنجم برایمان رخ ندهد و بیماری در حد قابل کنترلی بماند.

او درباره سامانه هوشمند مدیریت کرونا نیز بیان کرد: وجود چنین سامانه‌ای به شدت لازم است تا افرادی که کرونامثبت هستند، از قرنطینه و منزل خارج نشوند. متاسفانه یک مشکل ما این است که افراد بیمار آزادانه در شهر تردد می‌کنند و عامل انتقال بیماری به سایرین می‌شوند. باید بتوانیم آنها را کنترل کنیم.

طبرسی درباره رنگ‌بندی‌های کرونایی شهرها نیز اظهار کرد: این رنگ‌بندی‌ها بیشتر برای کارهای آماری است و برای واکنش سریع کارایی ندارد. زمانی که آمار در حال افزایش است، متوجه نمی‌شویم و وقتی که وضعیت قرمز شد تازه به فکر می‌افتیم. درحالی که باید اقداماتی انجام دهیم که به آن فاز نرسیم.  
کد مطلب : ۱۰۷۳۵
نام شما

آدرس ايميل شما