۰
حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تخصیص ارز ترجیحی به بیمه یک اتفاق ایده‌آل است اما اتفاق نخواهد افتاد

تاریخ انتشار :
شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۱۰۶۶۷
تخصیص ارز ترجیحی به بیمه یک اتفاق ایده‌آل است اما اتفاق نخواهد افتاد
سالم‌خبر: حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره حذف ارز دولتی به دارو و اختصاص آن به بیمه‌ها گفت: تخصیص ارز ترجیحی به بیمه یک اتفاق ایده آل است اما در سیستم اداری ما چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و در نبود زیرساخت‌ها تنها مردم گرفتار می‌شوند.

وی تصریح کرد: وقتی این اتفاق می‌افتد پول آن باید به خزانه برود؛ سازمان برنامه
و بودجه وقتی مشکل پیدا می‌کند اولویتش این است که برای مثال حقوق کارمند را بپردازد و یا اینکه مطالبات گروه‌هایی که فشار سیاسی وارد می کنند را بپردازد آن زمان است که به بیمه‌ها پول نمی‌دهند و بیمه‌ها هم مشکل مردم را حل نمی‌کنند. آن زمان مردم می مانند و داروی گران قیمت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر علیرغم تخصیص ارز ترجیحی به داروها قیمت دارو بسیار
بالا رفته است، افزود: البته مسئله حذف ارز دولتی مطرح شده اما دستور ریاست جمهوری بر این است که تخصیص ارز ترجیحی به دارو تا آخر امسال ادامه داشته باشد، چیزی هم که در مجلس تصویب شد این بود که فعلاً ارز ترجیحی برای دارو ادامه داشته باشد که تا 6 ماه آینده دولت زیر ساخت‌ها را آماده کند؛ اگر بتوانند خوب مدیریت کنند آن وقت ارز دارو آزاد شود و ارز ترجیحی را به بیمه
اختصاص بدهند؛ امیدواریم که بتوانند زمینه را آماده کنند که در سال آینده این اتفاق بیفتد.

شهریاری تاکید کرد: برای حل این مسئله دولت باید امر نظارت را درست انجام دهد، ارز ترجیحی به خودی خود مشکلی ندارد اما زمانی که نظارتی بر آن صورت نمی‌گیرد و افراد سود جو و فاسد وجود داشته باشند فسادهایی در این زمینه صورت می‌گیرد. نظارت باید در این زمینه افزایش یابد.
 
کد مطلب : ۱۰۶۶۷
نام شما

آدرس ايميل شما