۰
براساس گزارش رسمی شرکت آسترازنکا:

تاکنون هفت میلیون دوز واکسن آسترازنکا به ایران تحویل داده شده است

تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۲
کد مطلب : ۱۰۴۵۳
تاکنون هفت میلیون دوز واکسن آسترازنکا به ایران تحویل داده شده است
 سالم‌خبر: براساس گزارش رسمی شرکت آسترازنکا، ایران در روز سه شنبه 3 شهریورماه (24 آگوست) نزدیک به 1.5 میلیون دوز واکسن کووید-19 آسترزازنکا را از طریق مکانیزم COVAX دریافت کرد.
 
با این محموله، تعداد کل واکسن آسترازنکا که از طریق مکانیزم COVAX، اهدا و یا توافق نامه های دولتی به ایران تحویل شده، نزدیک به هفت میلیون دوز رسید.
 
کووکس سازوکاری به مدیریت مشترک «ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی» (CEPI)، «اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی» (GAVI) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) است که برای تسریع در توسعه، تولید و دسترسی عادلانه به واکسن های کووید-19 در سراسر جهان، با دولت ها و تولیدکنندگان همکاری می کند.
 
حیدر محمدی ، مدیرکل
دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ایران با اشاره استراتژی ملی کشور برای خرید و توزیع واکسن های کووید-19 گفت: «ما از دریافت سایر واکسن های کووید-19 به واسطه تسهیلات COVAX استقبال می کنیم.» دکتر محمدی درخصوص تلاش برای واکسیناسیون عمومی گفت:« دریافت این محموله اخیر واکسن آسترازنکا بخشی از تلاش ها برای واکسیناسیون عمومی مردم است. ما به طور مستمر با آسترازنکا و دیگر شرکای خود در ارتباط هستیم تا میزان واکسیناسیون هموطنان را گسترش دهیم.»
 
ایمن رهال، مدیر امور ایران در آسترازنکا، گفت: «مقامات ایرانی تلاش زیادی کرده اند تا از عرضه ایمن و به موقع واکسن های کرونا اطمینان یابند. آسترازنکا نیز همچنان در راستای مبارزه با پاندمی
ویروس کرونا و بازگشت مردم ایران به زندگی عادی به حمایت خود از واکسیناسیون عمومی در این کشور ادامه خواهد داد.»
 
رامی اسکاندار ، رئیس (president) آسترازنکا در خاور نزدیک و مغرب بر تعهد آسترازنکا برای ارائه گسترده، عادلانه و بدون سود این واکسن در سراسر جهان در دوران پاندمی کووید-19 تاکید کرد و گفت:  «من به نمایندگی از طرف آسترازنکا، از دولت محلی و شرکای خود در COVAX تشکر می کنم که این امکان را فراهم کردند. همه شرکای ما به صورت شبانه روزی در تلاشند تا اطمینان حاصل کنند که تعداد بیشتری از واکسن های کووید-19در اسرع وقت به افراد زیادی برسد. این خود نقطه عطف و شاهدی است بر ارزش همکاری دولت ، صنعت و سایر شرکا در مبارزه با پاندمی»
  
آسترازنکا
و شرکایش تاکنون بیش از یک میلیارد دوز واکسن COVID-19 خود را به بیش از 170 کشور جهان عرضه کرده اند که از این میان، بیش از 100 میلیون دوز به بیش از 129 کشور از طریق COVAX ، ارائه شده است.

پیش بینی می شود که عرضه واکسن به نجات جان هزاران نفر کمک کرده و میزان بستری شدن در بیمارستان را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد1.
 
واکسن کووید-19 آسترازنکا

واکسن کووید-19 AstraZeneca توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت Vaccitech ساخته شد. در این واکسن از یک حامل ویروسی دارای نقص رونویسی شامپانزه، سوار بر نسخه ضعیف شده ویروس سرماخوردگی (آدنوویروس) و عامل ایجاد عفونت در شامپانزه ها استفاده شده که حاوی مواد ژنتیکی پروتئین میخ مانند ویروس SARS-CoV-2 است. پس از واکسیناسیون، پروتئین میخی
شکل سطح ویروس ساخته شده و سیستم ایمنی بدن را برای حمله به ویروس SARS-CoV-2  در صورت مواجهه آماده می نماید.
 
آسترازنکا
 
AstraZeneca (LSE / STO / Nasdaq: AZN) یک شرکت جهانی دانش بنیان دارویی است که بر کشف، توسعه و تجاری سازی داروهای تجویزی برای درمان بیماران با تشخیص انواع سرطان، بیماری های قلب و عروقی، کلیوی و متابولیسم، تنفسی و بیماری های ایمنی تمرکز دارد و در بیش از 100 کشور جهان فعالیت داشته و داروهای خلاقانه آن توسط میلیون ها بیمار در سراسر جهان استفاده می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا از سایت astrazeneca.com و توییتر @AstraZeneca دیدن کنید.»
 
References
 [1] AZD1222 lives and hospitalisations saved data on file. Data on File Number: REF-117162 June 23, 2021. AstraZeneca UK Ltd.
 
 
 
کد مطلب : ۱۰۴۵۳
نام شما

آدرس ايميل شما