۰
جعفر جندقی، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و درمان:

استفاده از جوش‌شیرین در نانوایی‌ها ممنوع!

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۱۳۹۲۱
استفاده از جوش‌شیرین در نانوایی‌ها ممنوع!
سالم‌خبر: رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خبر داد: بازرسی بهداشتی از نانوایی ها به منظور جلوگیری از مصرف جوش شیرین در پخت نان آغاز شد.

جعفر جندقی به موضوع سلامت نان در کشور اشاره کرد و گفت: غنی سازی نان با اسیدفولیک، یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت در راستای کاهش فقر آهن صورت می‌گیرد.

وی
به برنامه غنی سازی نان با ویتامین D اشاره کرد و افزود: مقدمات این کار نیز فراهم شده و برنامه آن به سازمان غذا و دارو ارسال شده تا در کارخانجات تولید آرد اعمال شود.

جندقی به بازرسی‌های بهداشتی از نانوایی‌ها اشاره کرد و گفت: حدود ۶ هزار بازرس بهداشتی هر ماه یک بازدید از نانوایی‌ها انجام می‌دهند
تا از بروز تخلفات بهداشتی جلوگیری کنند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، بر رسیدگی به شکایات بهداشتی از نانوایی‌ها ظرف ۲۴ ساعت تاکید کرد و افزود: علت اینکه شکایات از نانوایی‌ها در صدر شکایات بهداشتی مردم قرار دارد؛ مراجعات روزمره به نانوایی‌ها است.

وی به برنامه حداقل دخالت دست در
فرآوری نان اشاره کرد و گفت: بخش اعظم نان کشور به شکل سنتی پخت می‌شود، که تلاش می‌کنیم نظارت بیشتری بر نانوایی‌ها صورت بگیرد.

جندقی با تاکید بر اینکه استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها ممنوع است، تصریح کرد: جایگزین جوش شیرین، خمیر مایه است که نانوایی‌ها می‌بایست از آن استفاده کنند.
کد مطلب : ۱۳۹۲۱
نام شما

آدرس ايميل شما