۰
بررسی طرح استیضاح وزیر بهداشت فردا در مجلس:

آیا عین‌اللهی فردا می‌تواند دل مجلسیان را به دست آورد؟

تاریخ انتشار :
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲
کد مطلب : ۱۳۸۵۳
آیا عین‌اللهی فردا می‌تواند دل مجلسیان را به دست آورد؟
سالم‌خبر: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جلسه فردا، طرح استیضاح عین‌اللهی، وزیر بهداشت را بررسی خواهند کرد.

بررسی استیضاح بهرام عین الهی یکی از دستور کارهای جلسه فردا یکشنبه این کمیسیون تخصصی است که با حضور شخص وزیر و نمایندگان متقاضی استیضاح برگزار خواهد شد.

عبدالحسین روح‌الامینی، رئیس کمیته غذا و داروی مجلس و طراح استیضاح وزیر بهداشت در گفت‌وگویی به 16 دلیل
این استیضاح اشاره کرده و گفت: عدم مدیریت بهنگام و خسارات ناشی از آن در زنجیره تامین، تولید و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی، تغییرات مکرر در حوزه های مدیریتی مانند سازمان غذا و دارو، بی توجهی به مشورت با نخبگان حوزه سلامت، بدعهدی در دریافت و تسویه واکسن های تولید داخل، انجام اقدامات خلاف قانون در دانشگاه ها، توزیع نامناسب  امکانات در شهرهای مختلف، رعایت نکردن عدالت در پرداخت ها،
دخالت های خویشاوندان و اطرافیان وزیر در انتصابات و ورود نکردن وزیر در مباحث راهبردی و تفویض اختیار کامل به معاونان، از مهم ترین دلایل طرح استیضاح وزیر بهداشت است.

رئیس کمیته غذا و دارو همچنین تصریح کرد: خدمات، دستاوردها و موفقیت های دولت سیزدهم متعدد است و ما هم از این بابت خرسند و قدردان تلاش های مسئولان هستیم اما این دلیل نمی شود که ضعف ها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان را که اتفاقا
یکی از حوزه های مترقی و افتخارآمیز ما طی 40 سال گذشته بوده و امروز شرایطی نامطلوب دارد ، نادیده بگیریم.

وی افزود: اگر امروز جلوی ترک فعل ها، ایرادات و خطاها در مجموعه وزارت بهداشت گرفته نشود، در آینده نزدیک با دشواری های بیشتری در حوزه هایی مانند دارویار، تجهیزات پزشکی، مطالبات بیمه ها و ... مواجه خواهیم شد که ارائه خدمات بهداشت و درمان به مردم را دچار مشکل خواهد کرد.  
 
کد مطلب : ۱۳۸۵۳
نام شما

آدرس ايميل شما