۰
پیام طبرسی، معاون آموزشی گروه بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری:

در سویه‌های جدید کرونا درگیری ریوی زیادی وجود ندارد

تاریخ انتشار :
شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۱۳۷۶۷
در سویه‌های جدید کرونا درگیری ریوی زیادی وجود ندارد
سالم‌خبر: معاون آموزشی گروه بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، گفت: خستگی و گرفتگی صدا و درگیری دستگاه تنفسی فوقانی را از مهم ترین علائم سویه‌های جدید است ضمن آنکه در سویه‌های جدید، درگیری ریوی زیادی وجود ندارد.

به گزارش سالم خبر، پیام طبرسی، معاون آموزشی گروه بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری همچنین اظهارکرد: سویه‌های جدید همان اومیکرون هستند با این تفاوت
که تغییر شکل داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه واکسیناسیون کامل، جلوی بیماری‌های شدید و بستری شدن را می‌گیرد افزود: آنچه که در کشور چین اتفاق افتاده با بقیه دنیا فرق می‌کند چون در چین، سیاست صفر حاکم بود و مردمانش کرونا نگرفتند اما در کشور ما ۹۰ درصد مردم کرونا را تجربه کردند و به همین دلیل هم هر ویروسی که وارد چین شود یک ویروس جدید است.

این متخصص عفونی ادامه داد: از آنجایی که ایمنی
واکسن به تنهایی کفایت نمی‌کند لذا کسانی که واکسن زدند و یک بار هم کرونا گرفتند سد دفاعی بدنشان در مقابل کرونا بالاتر از کسانی است که تا به حالا کرونا نگرفتند و فقط واکسن زدند.

طبرسی تزریق دز یادآور (دز چهارم) را برای کسانی که بیماری زمینه‌ای و ضعف سیستم ایمنی دارند ضروری خواند و گفت: افراد معمولی که سیستم ایمنی بدنشان سالم است اگر سه دز تزریق کردند کفایت می‌کند و دیگر نیازی به تزریق
واکسن ندارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأکید بر لزوم استفاده از ماسک در فضای بسته و شستشوی دستها با آب و صابون و کنار گذاشتن استرس متذکر شد: در حال حاضر هیچ نیازی به ضدعفونی کردن سطوح نیست.

وی همچنین خستگی و گرفتگی صدا و درگیری دستگاه تنفسی فوقانی را از مهم ترین علائم سویه‌های جدید عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در این سویه‌های جدید، درگیری ریوی زیادی وجود ندارد.
کد مطلب : ۱۳۷۶۷
نام شما

آدرس ايميل شما