۰

سالیانه ۱۵۰۰ پیوند مغز استخوان در کشور انجام می شود

تاریخ انتشار :
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸
کد مطلب : ۱۳۰۴۷
سالیانه ۱۵۰۰ پیوند مغز استخوان در کشور انجام می شود
سالم خبر: رئیس گروه پیوند و فراهم آوری اعضای وزارت بهداشت گفت: سالیانه با پیوند مغز استخوان بین ۳۵۰۰ تا چهار هزار مورد پیوند در کشور انجام می شود.

به گزارش سالم خبر، ساناز دهقانی رئیس گروه پیوند و فراهم آوری اعضای وزارت بهداشت گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۹۰ اهدا در کشور انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ده درصد رشد داشته ایم. پیوند قلب، کبد و کلیه در صدر بیشترین  پیوند ها است.

به گفته وی در حال حاضر ۱۸ هزار نفر در لیست انتظار جهت پیوند عضو هستند و هر سه ساعت یک نفر به دلیل نرسیدن عضو پیوندی جان خود را از دست می دهد. به طور کلی روزانه بین ۷ تا ۱۰ نفر از افراد لیست انتظار را به دلیل نرسیدن عضو پیوندی از دست می دهیم.

رئیس گروه پیوند و فراهم آوری اعضای وزارت بهداشت گفت: سالیانه نزدیک به ۱۵۰۰ پیوند مغز استخوان در کشور انجام می شود، دو هزار مورد پیوند کلیه، ۱۵۰ مورد پیوند قلب و بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ مورد پیوند کبد در کشور انجام می شود.

او گفت: سالیانه با پیوند مغز استخوان بین ۳۵۰۰ تا ۴ هزار مورد پیوند در کشور انجام می شود. وضعیت کمبود داروهای پیوندی در سال جاری و سال گذشته نسبت به سال ۹۹ خیلی بهتر شده است.
کد مطلب : ۱۳۰۴۷
نام شما

آدرس ايميل شما