۰
هانی تحویل‌زاده، انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد:

سازمان غذا و دارو قیمت‌های جدید شیرخشک را اعلام نمی‌کند

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب : ۱۲۷۹۶
سازمان غذا و دارو قیمت‌های جدید شیرخشک را اعلام نمی‌کند
سالم خبر: رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: با وجود تشکیل کمیسیون قیمت‌گذاری دارو طی دو هفته گذشته و تصویب قیمت فرآورده‌های رگولار، سازمان غذا و دارو تاکنون به اعلام و ابلاغ قیمت‌های جدید شیرخشک اقدام نکرده و علت آن نیز مشخص نیست.

به گزارش سالم‌خبر، هانی تحویل‌زاده انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در نشست خبری با اشاره به دشواری‌ها و مشکلات ایجاد شده در زمینه تامین مواد اولیه برای تولیدکنندگان این صنعت، گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، دستمزد و درنهایت افزایش هزینه تمام شده تولید، تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد پیگیر موضوع اصلاح قیمت شیر
خشک های رگولار بوده و هستند.

وی با اشاره به اینکه قیمت فعلی شیرهای رگولار با توجه به فرمولاسیون شرکت‌های مختلف، در محدوده ۴۶ تا ۶۰ هزار تومان است، افزود: درخواست شرکت‌های تولیدی این بوده که با توجه به افزایش هزینه تولید، قیمت محصول نیز به طور متوسط حدود ۵۰ درصد افزایش یابد.

تحویل‌زاده با بیان اینکه حاشیه سود بسیاری از این محصولات برای برخی از شرکت‌های تولیدی در حال حاضر صفر است، گفت: برای برخی شرکت‌ها حاشیه سود حتی منفی است و برای برخی دیگر نیز بین ۲ تا حداکثر ۵ درصد است.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه درصورت عدم اصلاح قیمت، تولید شیرخشک نوزاد در
کشور با مشکل مواجه می‌شود، اضافه کرد: به منظور حل این معضل و استمرار تولید داخلی، مکاتبات بسیار گسترده‌ای با مسئولان وزارت بهداشت از جمله رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران کل مربوطه به عمل آمده که متاسفانه این مکاتبات به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: به دلیل عدم رسیدگی به مکاتبات مذکور، انجمن نامه‌های مجزایی را برای روسای جمهوری و مجلس شورای اسلامی ارسال کرد که پس از پیگیری‌های بی وقفه، دو هفته قبل کمیسیون قیمت گذاری دارو برگزار شد و قیمت فرآورده‌های رگولار به تصویب رسید.

تحویل زاده تصریح کرد: با این حال، سازمان غذا و دارو تاکنون اقدام به اعلام و ابلاغ
قیمت‌های جدید نکرده و از انجام این کار خودداری می‌کند که نمی‌دانیم دلیل آن چیست.

وی با بیان اینکه این اقدام، موجبات بروز مشکل در تامین شیر خشک رگولار می‌شود گفت: به عنوان نمونه می‌توان به کمبود اخیر در شیرهای رژیمی که ناشی از عدم قیمت‌گذاری صحیح و اعلام دیر هنگام قیمت این فرآورده بود، اشاره کرد.

او با تاکید بر اینکه ادامه تولید شیر خشک رگولار با قیمت فعلی ممکن نیست و شرکت‌های تولیدکننده قادر به ادامه تولید نیستند و درصورت تداوم روند فعلی، فعالیت خود را متوقف خواهند کرد، از مسئولان سازمان غذا و دارو خواست نسبت به ابلاغ قیمت‌های جدید اقدام کنند.
کد مطلب : ۱۲۷۹۶
نام شما

آدرس ايميل شما