۰
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:

دو مبتلا به وبا شناسایی شدند

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب : ۱۲۷۷۴
دو مبتلا به وبا شناسایی شدند
سالم خبر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از شناسایی دو نفر تبعه بیگانه افغان مبتلا به بیماری وبا در جنوب کرمان خبر داد و گفت: این افراد در شهرستان‌های رودبارجنوب و کهنوج به عنوان مسافر تردد داشتند که با فوریت شناسایی شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

به گزارش سالم خبر، دادخدا صادقی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در یک نشست خبری، افزود: ۱۴ تبعه بیگانه مشکوک به وبا در جنوب کرمان شامل ۱۰ نفر در رودبار و چهار نفر در کهنوج مورد آزمایش قرار گرفتند.

وی ادامه داد:  دو بیمار شناسایی شده مبتلا به وبا در جنوب کرمان از میان این دو گروه بودند که برخی از این افراد در بیمارستان های سیدالشهدای رودبارجنوب و ۱۲ فروردین کهنوج و تعدادی نیز به صورت قرنطینه مورد مداوا قرار گرفتند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از انجام آزمایش‌های افراد مشکوک به بیماری وبا در دو آزمایشگاه این شهرستان خبر داد و گفت: نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به بیماری وبا دو مرحله در آزمایشگاه شهرستان های رودبارجنوب و کهنوج ذیل دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آزمایش شده و در صورت نیاز در آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت نیز بررسی می شود.

شناسایی مبتلایان در کمترین زمان ممکن

صادقی که معتقد است شناسایی بیماران مبتلا به وبا در جنوب کرمان در کمترین زمان ممکن توسط نیروهای بهداشتی این دانشگاه صورت گرفته گفت: نیروهای بهداشتی در شهرستان های رودبارجنوب و کهنوج بلافاصله پس از مطلع شدن از حضور اتباع بیگانه آزمایش های لازم را برای شناسایی افراد مبتلا به وبا انجام دادند و موارد مثبت را شناسایی کردند.

وی ادامه داد: اگر این افراد زود شناسایی نمی شدند امکان انتقال بیماری وبا توسط این ناقلان بیشتر می شد.

تشکیل شورای سلامت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از تشکیل شورای سلامت در شهرستان های جنوبی استان کرمان بویژه شهرستان های درگیر بیماری وبا در رودبارجنوب و کهنوج نیز خبر داد و گفت: بیماری وبا از طریق آب و غذای آلوده منتقل می شود و اطلاع رسانی های لازم در این زمینه از طریق مراکز بهداشتی، اداره آب و فاضلاب، شورای سلامت استان کرمان و شهرستان های جنوبی انجام شده است.
 
کد مطلب : ۱۲۷۷۴
برچسب ها
وبا
نام شما

آدرس ايميل شما