۰
رئیس سازمان نظام پرستاری:

مراقب پرستارنماها باشید

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب : ۱۲۵۱۱
مراقب پرستارنماها باشید
سالم خبر: رئیس کل سازمان نظام پرستاری، از هموطنان خواست در شناسایی پرستاران برای خدمت در منزل، دقت کافی داشته باشند و از آنها کارت عضویت در نظام پرستاری را بخواهند.

به گزارش سالم خبر، محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری، به موضوع مدارک تقلبی اشاره کرد و گفت: اوایل که به سازمان نظام پرستاری آمدیم، متوجه شدیم تعدادی از مدارک در پروسه عضو گیری، غیر واقعی است.

وی افزود: در بررسی مدارک تقلبی، متوجه شدیم رئیس دانشکده پرستاری را به عنوان رئیس دانشگاه معرفی کرده اند و مدیر گروه پرستاری به جای رئیس دانشکده ثبت شده است.

میرزابیگی با عنوان این مطلب که از این قبیل مدارک تقلبی در مشهد، تهران و البرز وجود داشت، گفت: بیش از ۴۰ مورد از مدارک تقلبی را شناسایی کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به فراوانی مدارک تقلبی، موضوع را از طریق سیستم امنیتی، دستگاه قضائی و پلیس فتا، دنبال کردیم. اما چون در ایام کرونا بودیم، نخواستیم خیلی رسانه‌ای شود.

میرزابیگی در ادامه به موضوع پرستارنماها اشاره کرد و افزود: این قبیل افراد هنوز هستند و مردم باید مراقب باشند که پرستار واقعی را به منزل راه دهند.

وی با تاکید بر شناسایی پرستار واقعی از پرستارنما، گفت: پرستاران واقعی دارای کارت عضویت و پروانه صلاحیت حرفه‌ای هستند که به آسانی قابل تشخیص هستند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به فعالیت ۱۰۰۰ مرکز هوم کر که دارای مجوز هستند، افزود: این مراکز در دوران کرونا خیلی خوب خدمت کردند، به طوری که در تهران فقط ۴۰ هزار بیمار کرونایی از خدمات این مراکز استفاده کردند و نکته قابل توجه اینکه حتی یک مورد فوتی نیز گزارش نشد.
کد مطلب : ۱۲۵۱۱
نام شما

آدرس ايميل شما