۰

تزریق واکسن کرونا جان ۲۰ میلیون نفر را نجات داد

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۱۲۴۹۷
تزریق واکسن کرونا جان ۲۰ میلیون نفر را نجات داد
سالم خبر: تحقیقات نشان می‌دهند که نزدیک به دو سوم جمعیت جهان حداقل یک دز واکسن کووید ۱۹ دریافت کرده اند.

به گزارش سالم خبر، مطالعه کالج امپریال لندن اولین مطالعه‌ای بود که تاثیر واکسن‌ها را در مقیاس جهانی نشان می‌دهد و بر اساس سوابق و تخمین مرگ از ۱۸۵ کشور بوده است.

 الیور واتسون، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: یافته‌های ما کامل‌ترین ارزیابی تا به امروز را از تاثیر جهانی قابل توجهی که واکسیناسیون بر پاندمی کووید ۱۹ داشته است، ارائه می‌کند.

در سال اول واکسیناسیون، محققان تخمین زده اند که ۱۹.۸ میلیون مورد از ۳۱.۴ میلیون مرگ احتمالی جلوگیری شد. حدود ۱۲.۲ میلیون مرگ و میر پیشگیری شده در کشور‌های با درآمد بالا و متوسط بالا بوده است.

این مطالعه تخمین می‌زند که اگر سازمان جهانی بهداشت به هدف خود یعنی واکسینه کردن ۴۰ درصد از جمعیت هر کشور تا پایان سال ۲۰۲۱ دست می‌یافت، می‌توانست از ۵۹۹۳۰۰ مرگ دیگر هم جلوگیری کند.

واتسون گفت: از هر پنج مرگ ناشی از کووید در کشور‌های کم درآمد می‌توان از مرگ یک نفر جلوگیری کرد.

این مطالعه خاطرنشان کرد که به رغم سرعت پخش واکسن در سراسر جهان، بیش از ۳.۵ میلیون مرگ ناشی از کووید از زمان اولین واکسن در دسامبر ۲۰۲۰ گزارش شده است.

در مجموع، ۷۹ درصد از مرگ‌های پیشگیری شده به دلیل محافظت مستقیم واکسن‌ها علیه کووید ۱۹ شدید بوده است. ۴.۳ میلیون مرگ و میر جلوگیری شده باقی مانده ناشی از کاهش انتقال ویروس و کاهش بار سیستم‌های مراقبت بهداشتی بوده است.
کد مطلب : ۱۲۴۹۷
نام شما

آدرس ايميل شما