۰
سید حسین صفوی، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی:

بیمه‌ها از پوشش کاشت حلزون شنوایی شانه خالی می‌کنند

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : ۱۲۱۸۹
بیمه‌ها از پوشش کاشت حلزون شنوایی شانه خالی می‌کنند
سالم خبر: رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی از انجام 1430 عمل کاشت حلزون شنوایی در سال 1400 خبر داد و گفت: کمتر از 20 درصد از بودجه‌های مصوب برای خرید پروتز به هیات امنا تخصیص یافته و سازمان‌های بیمه‌گر نیز برای پوشش بیمه تجهیزات و خدمات مربوط به این اعمال اقدامی نکرده‌اند.

 سید حسین صفوی افزود: در تاریخ بیست و نه ساله کاشت حلزون شنوایی در کشور، تعداد پروتزهای حلزون شنوایی تحویلی از سوی هیات امنای صرفه جویی ارزی به مراکز کاشت حلزون سراسر کشور در سال گذشته، یک رکورد محسوب می‌شود.

وی افزود: دست یابی به رکورد فوق در شرایطی محقق شده که در سال 1400، کشور با سه خیزش بزرگ همه گیری ویروس کووید-19 مواجه شده بود و به دلیل آماده باش اکثر تخت‌های
بیمارستانی برای بستری بیماران مبتلا به این بیماری، عملا بخش‌های کاشت حلزون کشور به حالت تعطیل و  نیمه تعطیل درآمده بودند. با این وجود هیات امنای صرفه جویی ارزی جهت پاسخ گویی به نیازهای درمانی بیماران ناشنوای کاندید عمل کاشت حلزون شنوایی، با تلاشی مضاعف نسبت به تامین پروتزهای مورد نیاز برای انجام این اعمال اقدام نمود.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی هم‌چنین در خصوص نحوه تامین این تعداد پروتز گفت: با توجه به محدودیت سنی جراحی‌های کاشت حلزون شنوایی، تمرکز و تلاش هیات امنای صرفه جویی ارزی بر تامین به موقع پروتز حلزون شنوایی است، اما آنچه در این مسیر باعث کندی حرکت می‌شود، عدم تخصیص اعتبارات مصوب کاشت حلزون شنوایی در قانون
بودجه سالانه کشور به هیات امنای صرفه جویی ارزی است.

صفوی بیان داشت: در طی هفت سال گذشته 7950 پروتز حلزون شنوایی از سوی هیات امنای صرفه جویی ارزی به مراکز کاشت حلزون سراسر کشور تحویل شده، ولی کمتر از بیست درصد از بودجه‌های مصوب برای خرید پروتز به هیات امنا تخصیص یافته و سازمان‌های بیمه‌گر نیز برای پوشش بیمه تجهیزات و خدمات مربوطه به این اعمال اقدامی نکرده‌اند و عملا هیات امنا یک تنه سعی در انجام این خدمات با بهترین کیفیت دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با همراهی سازمان های بیمه گر و سایر ارگان‌های ذیربط و همچنین تخصیص به موقع بودجه‌های مربوطه امکان تامین تعداد مکفی پروتز برای بیماران در نوبت انتظار این اعمال فراهم شود.
کد مطلب : ۱۲۱۸۹
نام شما

آدرس ايميل شما