۰
براساس اعلام استاندار تهران:

فیروزکوه آلوده‌ترین و تنها شهر قرمز در تهران

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۱۱۸۱۹
فیروزکوه آلوده‌ترین و تنها شهر قرمز در تهران
سالم‌خبر: استاندار تهران اعلام کرد: امروز در استان تهران به غیر از شهرستان فیروزکوه که در وضعیت قرمز قرار دارد سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی هستند. بدین ترتیب متوسط استان در شرایط نارنجی قرار گرفته است. باید مراقبت کنیم تعطیلات نوروز تبدیل به تهدید نشود.

محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران همچنین افزود: همه شاخص‌های آماری ما در هفته دوم اسفند
ماه نسبت به هفته اول سیر نزولی داشته کما اینکه نسبت به هفته آخر بهمن ماه نیز همین سیر نزولی را شاهد هستیم. به این ترتیب مراجعات بیمارستانی ۳۱ درصد کاهش، مراجعه به مراکز درمانی ۳۶ درصد کاهش، بستری های عادی ۲۹ درصد کاهش، بستری های ویژه ۱۴ درصد کاهش و فوتی های قطعی نیز کاهش ۱۹ درصدی را تجربه کرده است. به این ترتیب از پیک ششم عبور کرده ایم اما هر گونه سهل انگاری و ساده انگاری
باعث بروز آسیب دوباره خواهد شد. باید مراقبت ها و کنترل ها را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم. هر بار که سهل انگاری صورت گرفته به فاصله چند هفته آسیب ها و نتایج آن را مشاهده کردیم. باید کنترل ها با شدت، دقت و جدیت دنبال شود.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه استان تهران به لحاظ تزریق واکسن جزو استان های نخست کشور است، افزود: در جلسه ستاد مدیریت کرونا نیز اعلام شده که
تزریق دز نخست ۹۴ درصد، تزریق دز دوم ۸۶ درصد و تزریق دز سوم حدود ۴۰ درصد در استان تهران انجام شده است.

وی ادامه داد: باید برای تزریق دز سوم شهروندان همت کنیم. ۴۰ درصد باید افزایش پیدا کند و در فاصله مناسبی به حدود ۸۰ درصد برسد تا به هدف‌گذاری نسبی برسیم. در این مسیر باید تاکید بر تزریق دز سوم با کمک رسانه ها و به وسیله فرهنگ سازی و تشویق مردم محقق شود.
.
 
کد مطلب : ۱۱۸۱۹
نام شما

آدرس ايميل شما