شهنام عرشی سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و درمان:

موج هشتم کرونا در کشور تحت کنترل است

26 دی 1401 ساعت 17:20

سالم‌خبر: سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و درمان گفت: موج هشتم کرونا در کشور تحت کنترل است و موارد ابتلای شدید و مرگ و میر سویه‌های جدید امیکرون در کشور رو به کاهش است.


سالم‌خبر: سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و درمان گفت: موج هشتم کرونا در کشور تحت کنترل است و موارد ابتلای شدید و مرگ و میر سویه‌های جدید امیکرون در کشور رو به کاهش است.

شهنام عرشی با بیان اینکه درحال حاضر واکسن‌های ایرانی علیه کرونا مانند برکت، پاستوکووک، نورا به اندازه‌ی کافی و حتی زیاد در کشور وجود دارد، افزود: با توجه به شیوع موارد ابتلا و مرگ و میر سویه های جدید امیکرون در کشورهای اروپایی، آمریکا، چین، ژاپن و غیره، کشور ما نیز وارد موج هشتم کرونا شده و با کنترل مرزها و رصد مسافران بیمار، اجرای دستورالعمل های بهداشتی در ناوگان هوایی و شهری، در حال حاضر موارد ابتلای شدید و میزان بستری های ناشی از سویه های جدید امیکرون در کشور کم بوده و تحت کنترل است.

وی اظهارداشت: با توجه به ورود سویه های جدید امیکرون XBB و BQ.۱ به کشور دستورالعمل های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا همچنان در کشور اجرایی می شود.

وی با تاکید براینکه سویه های مختلف کرونا در حال گردش هستند، از مردم خواست تا مانند روال گذشته وزارت بهداشت را در رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی مانند شستشوی مرتب دستها با آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده، استفاده از ماسک در فضای بسته و اماکن شلوغ و اجتماعات یاری و همراهی کنند تا همچنان در وضعیت کنترل و مطلوب کرونایی باشیم.

عرشی افزود: در حال حاضر مسافرانی که به کشور وارد می شوند باید تست منفی کرونا ۷۲ ساعت را همراه داشته باشند و بر دستورالعمل های بهداشتی نظارت می شود.

به گفته وی، اکنون واکسن های ایرانی علیه کرونا مانند برکت، پاستوکووک، نورا و غیره به اندازه ی کافی و حتی زیاد در کشور وجود دارد و مشکلی از این بابت در صورت نیاز به واکسیناسیون دز جدید نداریم.
 


کد مطلب: 13786

آدرس مطلب :
https://www.saalemnews.com/news/13786/موج-هشتم-کرونا-کشور-تحت-کنترل

سالم خبر
  https://www.saalemnews.com