یک مقام دولتی امریکا ادعا کرد:

از اواخر تابستان تولید واکسن کووید19 را آغاز می‌کنیم

24 تير 1399 ساعت 15:30

سالم خبر: یک مقام ارشد آمریکایی گفت: شرکت‌های داروساز شریک دولت، درصدد هستند تا تولید واکسن کووید-۱۹ را از اواخر تابستان به‌طور فعالانه آغاز کنند.


سالم خبر: یک مقام ارشد آمریکایی گفت: شرکت‌های داروساز شریک دولت، درصدد هستند تا تولید واکسن کووید-۱۹ را از اواخر تابستان به‌طور فعالانه آغاز کنند.
 
به گزارش سالم خبر از رویترز به نقل از این مقام آمریکایی که نام او ذکر نشده است، تاکید کرد: در مورد زمان دقیق دستیابی به این واکسن، احتمالا چهار تا شش هفته دیگر اما ما تا اواخر تابستان به‌طور جدی تولید واکسن را شروع می‌کنیم.
 
وی افزود که دولت در حال حاضر با شرکت‌ها همکاری می‌کند تا به امکانات ساخت واکسن تجهیز شوند و مواد اولیه تولید واکسن نیز فراهم شود.
 
دولت ترامپ تاکنون برای توسعه و تولید چهار واکسن کووید-۱۹ کمک مالی کرده است و طبق برنامه‌ قرار است تا پایان سال ۲۰۲۱ میزان ۳۰۰ میلیون دوز واکسن تولید شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که دقیقا چه زمانی این کسن در دست تولید و ساخت قرار می‌گیرد اعلام کرد که احتمالا چهار تا شش هفته دیگر اما ما تا اواخر تابستان به‌طور جدی تولید واکسن را شروع می‌کنیم.

دولت آمریکا تاکنون چند صد میلیون دلار کمک مالی در اختیار چهار شرکت داروسازی جانسون اند جانسو، مدرنا، آسترازنکا و نووکس برای دستیابی به این واکسن قرار داده است.
 
واشنگتن همچنین اوایل این ماه قراردادی به ارزش ۴۵۰ میلیون دلار با شرکت رگنرون فارمتیکالز به منظور کمک برای تهیه روش‌های درمانی برای بیمارانی که مبتلا به این ویروس هستند امضا کرد.
 
این مقام ارشد دولتی به رویترز گفت که آزمایش‌های بالینی می‌تواند تا چند هفته آینده به نتیجه برسد و این امکان فراهم می‌شود هزاران دوز از واکسن تا پاییز تولید شود.
 
 
 
 


کد مطلب: 7297

آدرس مطلب: http://saalemnews.com/news/7297/اواخر-تابستان-تولید-واکسن-کووید19-آغاز-می-کنیم

سالم خبر
  http://saalemnews.com