۰
محمد پیکانپور، مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو :

فروش انسولین قلمی بدون نسخه پزشک و به صورت آزاد تخلف است

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب : ۱۳۴۰۱
فروش انسولین قلمی بدون نسخه پزشک و به صورت آزاد تخلف است
سالم خبر: مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو گفت: داروهای برند و ژنریک انسولین قلمی تامین شده و تولید داخلی برخی از انواع آن افزایش داشته است.

به گزارش سالم خبر، محمد پیکانپور، مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو گفت: انسولین قلمی نیز مانند سایر داروها تحت پوشش بیمه است و طبق طرح دارویار از مسیر نسخه الکترونیک، میزان هزینه پرداختی بیمار تغییری نداشته است.

به گفته وی فروش انسولین قلمی بدون نسخه پزشک و به صورت آزاد تخلف بوده و طبیعتا وقتی دارو از مسیر نسخه تهیه نشود، مشمول پوشش بیمه نخواهد بود.

او افزود: در حال حاضر داروهای برند و ژنریک انسولین قلمی تامین شده و تولید کننده های داخلی نیز تولید برخی از انواع انسولین قلمی خود را بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، افزایش داده اند.

مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر  کمبود مقطعی انسولین قلمی لانتوس نوع ژنرینک یا همان گلارژین، به مقدار زیاد در بازار وجود دارد؛ اما با توجه به این که برخی بیماران از نوع برند انسولین قلمی استفاده می کنند، سازمان غذا و دارو علاوه بر تامین انسولین از مسیر تولید داخل، تامین نوع برند را نیز از مسیر واردات در دستور کار خود قرار داده است.
کد مطلب : ۱۳۴۰۱
نام شما

آدرس ايميل شما