۰
حیدر محمدی مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو :

۶۰۰هزار انسولین قلمی از شنبه در داروخانه‌ها توزیع می شود

تاریخ انتشار :
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب : ۸۰۵۵
۶۰۰هزار انسولین قلمی از شنبه در داروخانه‌ها توزیع می شود
سالم خبر: مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع ۶۰۰هزار انسولین قلمی در داروخانه‌ها از روز شنبه خبر داد.
 
به گزارش سالم خبر ، حیدر محمدی مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ، درباره وضعیت واردات انسولین قلمی، گفت: تعداد زیادی انسولین قلمی در حدود ۶۰۰ هزار تا از گمرک ترخیص شده و از شنبه توزیع آن را در داروخانه ها انجام می دهیم.
 
وی افزود: شرکتی
که تامین کننده این انسولین ها بود، قرار بود در داخل کشور انسولین قلمی را در حجم انبوه تولید کند، اما متاسفانه به تعهداتش عمل نکرد و مجبور شدیم، واردات انجام دهیم.
 
وی گفت: بنابراین در حال حاضر واردات انسولین قلمی را آغاز کردیم تا زمانی که تولیدکنندگان داخلی بتوانند تولیدشان را انجام داده و کفاف بازار را بدهند، ما واردات را انجام می دهیم.
 
محمدی با بیان اینکه تا زمانی که مردم
به انسولین نیاز داشته باشند، قطعا به هر طریقی اعم از واردات و تولید داخل، آن را تامین می کنیم، ادامه داد: در حال حاضر شرکتی که قرار بود تولید انسولین قلمی را آغاز کند، هنوز این کار را آغاز نکرده و هنوز به تولید نرسیده و در مرحله مونتاژ قرار دارد. هر زمان به تولید برسد، می تواند نیاز بازار را تامین کند.
 
وی تاکید کرد: بر این اساس ۶۰۰ هزار انسولین قلمی از شنبه هفته جاری در داروخانه ها
توزیع می شود.
 
محمدی گفت: این انسولین های قلمی در داروخانه های منتخب و با قیمت ارزان تر نسبت به گذشته عرضه می شوند. در عین حال مردم می توانند از طریق اپلیکیشن یا سامانه تیتک نوع انسولین مورد نیاز خود را جست و جو کرده و نزدیک ترین داروخانه عرضه کننده آن را پیدا کنند.
 
وی تاکید کرد: بیماران می توانند با ارائه کارت ملی انسولین قلمی مورد نیازشان را از داروخانه دریافت کنند.
کد مطلب : ۸۰۵۵
نام شما

آدرس ايميل شما