۰
تامین داروهای نوین در گروه کوبل اعلام کرد:

گروه کوبل؛ روزانه داروی بیش از سه میلیون بیمار در کشور را تامین می‌کند

گروه کوبل، از همکاری با شرکتهای بین المللی تا رسیدن به جایگاه بزرگترین تولید کننده بخش خصوصی در کشور
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب : ۷۶۵۴
گروه کوبل؛ روزانه داروی بیش از سه میلیون بیمار در کشور را تامین می‌کند
 سالم خبر: جامعه ی داروسازان کشور در حالی روز داروساز را در هفته ای که گذشت، پشت سر گذاردند که با وجود تمامی فراز و فرودها همچنان با هم افزایی و بهره گیری از حداکثر ظرفیت داروسازان و ارتقای کیفی و کمی موجب شده اند که صنعت داروسازی کشور همچنان در مقایسه با صنایع دیگر پیش رو باشد.

صنعت داروسازی در کشور به ویژه در بخش خصوصی به رغم تمامی چالش های فرارو با بهبود جایگاه خود و اثبات توانمندی‎های این بخش، دسترسی جامعه ی ایرانی به خدمات دارویی را محقق ساخته است. سالم خبر با ارج نهادن به نقش آفرینان این صنعت قصد دارد در گزارش های مختلف و با معرفی محصولات نوین دارویی نقش آفرینی هریک از واحدهای تولیدی صنعت دارویی کشور را به نمایش بگذارد.

تامین داروهای نوین در گروه کوبل به درمان روزانه بیش از 3 میلیون بیمار مبتلا به بیماری های غیر واگیر، از جمله بیماریهای قلبی و عروقی، چربی خون، دیابت، بیمارهای اعصاب و روان و سرطان کمک می کند. همچنین سالانه در بهبود بیش از 80 میلیون علائم مرتبط با بیماری
های حاد، نظیر سرما خوردگی، درد، بیماری های گوارشی، و بیماریهای عفونی راه حل های مناسب درمانی را به بیماران ارائه می دهد. برای تامین نیاز این بیماران، گروه کوبل سالانه بیش از 100 میلیون جعبه دارو در داروسازی دکتر عبیدی تولید و در دسترس بیماران سراسر کشور قرار می دهد.

یکی از شرکت‌های این گروه، کوبل دارو که از دیر باز همکاری خود را با شرکت های چند ملیتی در زمینه واردات دارو آغاز کرده بود توانسته با همکاری شرکت های بین المللی، اقدام به تولید داروی تحت لیسانس در ایران نماید.

تولید تحت لیسانس دارو در داخل کشور سیاستی بود که در عمده سال‌های دو دهه اخیر  توسط وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، با هدف تشویق شرکتهای معتبر چند ملیتی برای همکاری با کارخانجات داروسازی ایرانی و کمک به بروزرسانی آنها دنبال شد. در راستای این سیاست، کوبل دارو و داروسازی دکتر عبیدی از نظر زیر ساختهای مرتبط با کیفیت، مورد تایید کمپانی سانوفی فرانسه قرار گرفتند.

این همکاری منجر به تولید تحت لیسانس پلاویکس
(Plavix) ، با نام علمی (Clopidogrel) در سال 1390 و ارتقای خطوط تولید داروسازی دکتر عبیدی گردید. عمده مصرف پلاویکس (Plavix) که یکی از داروهای حیاتی برای بیماران قلبی و عروقی می باشد، در بیماران مبتلا به سکته های قلبی پس از مداخلات درمانی مانند آنژیوپلاستی و استنت گذاری در عروق است. علاوه بر آن در برخی سکته های مغزی و آنژین‌های ناپایدار قلبی و بیماری‌های مشابه عروقی کاربردی وسیع دارد. این دارو، موجب کاهش ریسک بروز مجدد این اختلالات و نهایتا کاهش میزان مرگ و میر این بیماران می‌گردد. این دستاورد در زمان رونمایی مورد استقبال و تشویق معاونت وقت غذا و داروی وزارت بهداشت و مدیریت وقت اداره کل دارو (ریاست محترم فعلی سازمان غذا و دارو) قرار گرفت.

بیش از 300 هزار نفر در سال به علت ابتلا به بیماری های غیر واگیر جان خود را از دست می دهند که این آمار در بیست سال گذشته با 58 درصد رشد همراه بوده است. با توجه به اهمیت موضوع و با در نظر گرفتن  اين واقعيت كه از هر ٨ مرگ در دنيا، يك مرگ بدليل نارسايى قلبى رخ
مي دهد، کوبل دارو تصمیم به تمرکز بر این حوزه مهم درمانی گرفت و اقدام به تولید داروهایی با نام بتالكو (Betlaco)، با نام علمی (Bisoprolol) و براديكس (Bradix)، با نام علمی (Ivabradine) نمود. بتالکو (Betalco) از جمله بتابلاکرهای نسل دوم با خاصیت انتخابی بالا، باعث کنترل موثر ضربان قلب و فشار خون و در نهایت محافظت قلب میشود. و برادیکس (Bradix) باعث کاهش موثر ضربان قلب در آن دسته از بیماران قلبی می شود که به درمان با بتابلاکر مقاوم بوده یا قادر به تحمل آن نمی‌باشند. این دارو سبب کاهش 30 درصدی میزان بستری، افزایش کیفیت زندگی و کاهش مرگ و میر در بیماران نارسایی قلبی می گردد.

 این داروها  هم اكنون با كيفيت بالا در دسترس همگان قرار دارند. این گروه امیدوار است با تولید داروهای باکیفیت نقشی موثر در کاهش آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی داشته باشد.

پس از تولید تحت لیسانس پلاویکس (Plavix)  و دیگر داروهای قلبی و عروقی، دومین حوزه تولید دارو در کوبل دارو حوزه بیماریهای مغز و اعصاب می باشد.

برای اولین
بار در سال ۱۳۹۲ داروی لِوِبِل (Levebel)، با نام علمی (Levetiracetam) که مولکول آن از پرمصرفترین داروهای ضدصرع دنیا می باشد، توسط کوبل دارو در ایران تولید شد. لِوِبِل (Levebel) یک داروی ضد صرع نسل جديد است که در درمان انواع مختلف بیماری صرع در بزرگسالان و کودکان بالای یک ماه استفاده می شود. به زودی فرم تزریقی لِوِبِل (Levebel) به سبد  قرص و شربت آن اضافه خواهد شد و طیف وسیعی از بیماران مبتلا به صرع را تحت پوشش قرار می دهد. لِوِبِل تزریقی انتخابی مناسب برای كنترل تشنج در فاز حاد بيماري است. انتخاب داروی موثر و تجویز دوز مناسب می تواند تشنج را در ٧٠ درصد مبتلايان به صرع بطور کامل کنترل کند بطوری که بیمار هیچ حمله تشنجی را تجربه نکند.

در سال 1399 کوبل دارو قدمی فراتر برداشت و برای کنترل صرع های مقاوم به درمان، داروی یونیماید (Unimide) ، با نام علمی (Lacosamide) را در دسترس پزشکان و بیماران قرار داد. این دارو با مکانیزمی منحصر بفرد حتی در مواردی که فرد چندین داروی ضد صرع را مصرف کرده یا می کند، بدون نیاز به تغییر
داروهای قبلی، تعداد حملات تشنجی را بیش از 50 درصد کاهش می دهد.

کوبل دارو علاوه بر تولید داروهای لِوِبِل (Levebel) و یونیماید (Unimide)، داروی دپاکین (Depakine)  با نام علمی (Sodium Valproate) را نیز در سبد تولیدات تحت لیسانس خود دارد. پیش از آن دپاکین (Depakine) بصورت وارداتی در اختیار بیماران قرار داشت و تولید این دارو  اقدامی موثر در جهت دسترسی بیشتر و بهتر بیماران مبتلا به صرع بوده است.

حدود یک میلیون و 300 هزار نفر در کشور مبتلا به انواع مختلف بیماری صرع هستند. امید ما در گروه کوبل این است که با در دسترس قراردادن راه‌کارهای نوین درمانی، آموزشها و اطلاع رسانی های لازم به پزشکان و بیماران، تجربه زندگی بدون تشنج را برای بیماران مبتلا به صرع مهیا کنیم.
 
گروه کوبل شامل شرکت کوبل دارو، داروسازی دکتر عبیدی و شرکت پخش آدوراطب، همواره در راستای تامین و تولید داروهای نوین و با کیفیت در تلاش بوده تا در ارتقای سطح سلامت جامعه و کیفیت زندگی بیماران نقشی پررنگ داشته باشد.
 
 
 
 
کد مطلب : ۷۶۵۴
نام شما

آدرس ايميل شما