ممکن است واکسن سل در کاهش مرگ‌ومیر ناشی از کرونا نقش داشته باشد

20 تير 1399 ساعت 18:05

سالم خبر: براساس نتایج یک مطالعه، واكسن سل ممکن است در كاهش میزان مرگ و میر کووید-19 نقش داشته باشد.


سالم خبر: براساس نتایج یک مطالعه، واكسن سل ممکن است در كاهش میزان مرگ و میر کووید-19 نقش داشته باشد.

به گزارش سالم خبر از تایمز، محققان آمریكایی با بررسی داده هایی از میزان مرگ و میر در کشورهای مختلف در جهان و مقایسه آن با یکدیگر دریافتند، در کشورها و نقاطی از جهان که افراد در معرض بیشتر آلودگی به بیماری سل بودند میزان مرگ و میر ناشی از کووید19 به طور قابل توجهی کمتر بوده است.

این یافته ها اگر چه در مراحل مقدماتی بوده و دلیل آن نیز مشخص نیست اما شاید واکسنBCG  بتواند راهگشای دسترسی به واکسن کووید 19 باشد.

براساس این مطالعه اولیه ، واكسن سل می تواند در كاهش میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 در كشورهایی كه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد ، نقش داشته باشد.

محققان انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی مؤسسه ملی بهداشت پس از مقایسه داده های مربوط به میزان مرگ و میر کووید-19 در سراسر جهان ، توانستند ارتباطاتی با  باسیل کالمت-گورین یا BCG ایجاد کنند.

آنها دریافتند که برخی از مناطق آمریکای لاتین - از جمله پرنامبوکو ، ریو دوژانیرو و سائوپائولو در برزیل و مکزیکوسیتی در مکزیک  نسبت به برخی ایالت های آمریکا مانند نیویورک ، ایلینویز ، لوئیزیانا و فلوریدا از میزان مرگ و میر بسیار کمتری برخوردار بودند.
 


کد مطلب: 7253

آدرس مطلب: http://saalemnews.com/news/7253/ممکن-واکسن-سل-کاهش-مرگ-ومیر-ناشی-کرونا-نقش-داشته-باشد

سالم خبر
  http://saalemnews.com