۰

ساخت فیلتری با قابلیت نابودی ۹۹.۸ درصدی کرونا

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب : ۷۲۴۳
ساخت فیلتری با قابلیت نابودی ۹۹.۸ درصدی کرونا
سالم خبر: محققان آمریکایی فیلتری برای تصفیه هوا ساختند که تا ۹۹.۸ درصد از ویروس‌های کرونا را که از آن عبور می‌کند، از بین می‌برد.
 
به گزارش روزنامه دیلی میل، این فیلتر که توسط محققان دانشگاه «هوستون» در آمریکا ساخته شد، می تواند با به دام انداختن و بلافاصله از بین بردن ویروس کرونا به مبارزه با همه گیری کرونا کمک کند.  

فوم نیکل در ساخت این فیلتر استفاده شده است که «کروناویروس سندرم حاد تنفسی» ( SARS-CoV-۲ ) را که عامل مولد کووید-۱۹ است به دام انداخته و آن را تا ۳۹۲ درجه فارنهایت گرم می کند.

محققان با در نظر گرفتن این موضوع که ۲ SARS-CoV نمی تواند در دمای بالای ۱۵۸ درجه فارنهایت زنده بماند این فیلتر هوا را طراحی کردند.  
با این حال این فیلتر تنها می تواند تا دمای ۳۹۲ درجه فارنهایت گرم شود که بر اساس نتایج آزمایش های انجام شده، ۹۹.۸ درصد از ویروس های کووید-۱۹ را که از آن عبور می کنند و ۹۹.۹ درصد از اسپورهای سیاه زخم (آنتراکس) را از بین می برد.

این محققان معتقدند که از این نوآوری می توان در هواپیماها، اداره ها، مدارس و کشتی های مسافربری برای متوقف ساختن گسترش این ویروس شاخدار که جهان را درگیر کرده است، استفاده کرد.

 
کد مطلب : ۷۲۴۳
نام شما

آدرس ايميل شما