۰

تعلیق آزمایش بالینی داروی هیدروکسی کلروکین

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : ۶۸۸۸
تعلیق آزمایش بالینی داروی هیدروکسی کلروکین
سالم خبر: دبیر کل سازمان جهانی بهداشت ضمن ابراز نگرانی از مصرف داروی هیدروکسی کلروکین در درمان کووید ۱۹ از تعلیق آزمایش بالینی این دارو خبر داد.
 
به گزارش سالم خبر از باشگاه خبرنگاران جوان،  هیدروکسی کلروکین که برای درمان مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرد، چند روز پیش به عنوان داروی پیشنهادی برای درمان کووید ۱۹ از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مطرح شد. ترامپ طی طرح این پیشنهاد غیر تخصصی، فاش کرد که این دارو را به مدت دو هفته برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مصرف کرده است.
 
این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت ضمن ابراز نگرانی از مصرف این دارو، از تعلیق مراحل کارآزمایی آن خبر داد. این تصمیم WHO به دنبال افزایش مرگ و میر در میان مبتلایان به ویروس کرونا گرفته شد، جان باختگانی که از این دارو برای درمان بیماری خود استفاده کرده بودند.
 
در حال حاضر تیمی از محققان در حال بررسی اثربخشی و ایمنی این دارو در درمان بیماری کووید ۱۹ هستند. در همین رابطه تدروس آدهانوم دبیر کل سازمان جهانی بهداشت ضمن ابراز نگرانی در خصوص مصرف خودسرانه هیدروکسی کلروکین برای درمان کووید ۱۹ تاکید کرد: تاکنون اثربخشی این دارو تنها در درمان مالاریا تایید شده است.
کد مطلب : ۶۸۸۸
نام شما

آدرس ايميل شما