۰
میرزای رزاز رییس انجمن تغذیه ایران:

ضرورت نظارت بر تغذیه‌ی بهبودیافته‌گان از کرونا

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب : ۶۶۶۱
ضرورت نظارت بر تغذیه‌ی بهبودیافته‌گان از کرونا
سالم خبر: بیماران بهبود یافته از کرونا که نمایه توده ای بدن آنها کمتر از 5/18 است باید در مورد تغذیه‌ی خود به متخصصان تغذیه مراجعه کنند.

به گزارش سالم خبر از روابط عمومی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور جلال‌الدین میرزای رزاز رییس انجمن تغذیه ایران با اشاره به اهمیت و نقش تغذیه در بیمارانی که از ابتلا به بیماری کرونا بهبود یافته اند گفت: بیماران کرونایی بهبود یافته پس از درمان برای محاسبه توده بدنی خود می توانند به اپلیکیشن تاک مراجعه کنند چون
به دلیل عدم آگاهی مراقبان بیمار در منزل که دچار سوء تغذیه هستند می تواند موجب تضعیف مجدد سیستم ایمنی بیمار شود.

وی همچنین افزود:ما بیماران بهبود یافته کرونایی را به 3 دسته تقسیم می کنیم که دسته اول بیمارانی در معرض سوء تغذیه هستند که نمایه توده بدنی آنها کمتر از 20 بوده و کمتر از 5 درصد کاهش وزن طی 3 تا 6 ماه داشته اند و آلبومین سرم آنها بالای 3/5 gldl می باشد.

میرزای رزاز تصریح کرد: گروه دوم بیماران مبتلا به سوء تغذیه متوسط که نمایه بدن آنها بین 20-5/18 بوده و طی 3 تا
6 ماه حدود بین 5 تا 10 درصد شاهد کاهش وزن بوده که آلبومین سرم آنها بین 3/5 gldl – 3 می باشد که این دو گروه بیماران می توانند درمان خانگی را براساس دستور العمل دفتر بهبود تغذیه جامعه و یا مراجعه به اپلیکیشن تاک را شروع نمایند.

رئیس انجمن تغذیه ایران با اشاره به اهمیت و نقش تغذیه در بیمارانی که پس از درمان مبتلا به سوء تغذیه شدید می شوند گفت: گروه سوم که ما شاهد کاهش وزن بیش از 10 درصد آنها هستیم و نمایه توده بدنی آنان نیز کمتر از 5/18 بوده و آلبومین سرم نیز  gldl3 می باشد
حتماً نیاز است که با مراجعه به مشاورین و متخصصین تغذیه روند درمان خو را پیگیری نمایند.

وی در خاتمه با اشاره به ارزیابی سطح آلبومین خون که نقش موثری در بررسی وضعیت تغذیه ای فرد دارد خواست تا بیماران بهبود یافته که دچار سوء تغذیه شده هستند با مراجعه به مشاورین و متخصصین تغذیه نسبت به ارزیابی های بالینی و آزمایشگاهی خود اقدام کنند. همچنین از بیماران مبتلا به ویروس کرونا خواست حتماً در طول درمان و در دوران نقاهت به موضوع تغذیه اهتمام جدی داشته باشند.
 
کد مطلب : ۶۶۶۱
نام شما

آدرس ايميل شما