سازمان غذا و دارو موظف به صدور واردات برخی داروها و تجهیزات پزشکی شد

21 بهمن 1398 ساعت 10:42

​​​​​​​سالم‌خبر: وزارت بهداشت و درمان موظف شد مجوز واردات دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیازی را که مشابه آن در کشور تولید نمی‌شود یا کافی نیست را صادر کند.


سالم‌خبر: وزارت بهداشت و درمان موظف شد مجوز واردات دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیازی را که مشابه آن در کشور تولید نمی‌شود یا کافی نیست را صادر کند.

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود که به ریاست حسن روحانی برگزار شد، آیین‌نامه اجرایی مربوط به واردات دارو و تجهیزات پزشکی را به تصویب رساند.

بر اساس این آیین‌نامه ، سازمان غذا و دارو مکلف است مجوز لازم جهت واردات دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیاز کشور با کیفیت و استاندارد مورد نظر را که در داخل کشور، مشابه آن تولید نمی‌شود یا کافی نیست از طریق فرآیند رقابتی به واردکنندگانی که با کمترین قیمت تأمین می‌کنند، صادر کند.

واردات کالای موضوع این آیین‌نامه بر اساس فهرستی است که سازمان غذا و دارو به صورت دوره‌ای منتشر و مطابق آن، سازمان می‌تواند در چارچوب ضوابط آیین‌نامه فوق برای مدت مشخص و محدود از ظرفیت سایر واردکنندگان استفاده کند.

به منظور حصول اطمینان از کیفیت، ایمنی، اثربخشی و تضمین اصالت، اولویت واردات کالا از طریق نمایندگان رسمی شرکت‌های سازنده مربوط، مستلزم فرآیند ثبت اقلام مربوط در سازمان مورد اشاره و رعایت همه مقررات، آیین‌نامه‌ها و ضوابط ثبت دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی است.

همچنین توزیع و عرضه کالای موضوع این آیین‌نامه، پس از اخذ مجوز توزیع از سازمان غذا و دارو و در شبکه توزیع مجاز، امکان‌پذیر خواهد بود و در صورت لزوم، اولویت و نحوه توزیع از سوی این سازمان تعیین خواهد شد.


کد مطلب: 6047

آدرس مطلب: http://saalemnews.com/news/6047/سازمان-غذا-دارو-موظف-صدور-واردات-برخی-داروها-تجهیزات-پزشکی

سالم خبر
  http://saalemnews.com