استقبال ویژه و خاص از دانشجویان ایرانی مقیم ووهان در فرودگاه امام

16 بهمن 1398 ساعت 11:04

سالم خبر: شماری از دانشجویان ایرانی مقیم شهر ووهان چین در نخستین ساعات امروز چهارشنبه توسط هواپیمای اعزامی به تهران بازگشتند و بلافاصله قرنطینه شدند.


سالم خبر: شماری از دانشجویان ایرانی مقیم شهر ووهان چین در نخستین ساعات امروز چهارشنبه توسط هواپیمای اعزامی به تهران بازگشتند و بلافاصله قرنطینه شدند.

این دانشجویان‌‌ پس از بازگشت به کشورتحت تدابیر بهداشتی به محل قرنطینه منتقل شدند. براساس آخرین گزارش ها وضعیت جسمانی همه‌ی آنان خوب است و در تمام آزمایش‌ها و غربالگری‌های انجام شده هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده است. اما با این حال برای اطمینان از سلامتی آنان باید به مدت 14 روز تحت مراقبت های خاص بهداشتی باشند.

مسافران این پرواز اختصاصی را تنها دانشجویان ایرانی مقیم ووهان تشکیل نمی دادند و تعدادی از دانشجویان و شهروندان کشورهای عراق، لبنان و سوریه نیز توسط این پرواز منتقل شدند.

براساس دستور مستقیم سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان مدیریت نقل و انتقال دانشجویان منطقه ووهان چین و تمامی امور مربوط به آن برعهده ی سازمان اورژانس کشور است.

براساس این دستور سازمان اورژانس با هماهنگی معاونان بهداشتی و درمان باید مسافران ورودی را به طور مستقیم از پای پرواز به محل قرنطینه منتقل کنند و امور مربوط به کنترل گذرنامه و ... به شکل فوق‌العاده و ویژه از طریق رایزنی با مسوولان ذیربط انجام شود.

ضمن آنکه هرگونه تماس و مواردی از قبیل استقبال خانواده ها از دانشجویان به شدت جلوگیری شود.
 


کد مطلب: 6024

آدرس مطلب: http://saalemnews.com/news/6024/استقبال-ویژه-خاص-دانشجویان-ایرانی-مقیم-ووهان-فرودگاه-امام

سالم خبر
  http://saalemnews.com